Štítek: němčina

O zájezdu do Berlína…

10. 5. 2023

Bylo pondělí 17. dubna po půlnoci a my akorát rozespalí nasedali do autobusu. Každý běžný člověk tou dobou spal, my bychom také, snad kdyby před námi nebyla dlouho očekávaná cesta do Berlína. Ráno se probouzíme již u Zoologischer Garten.

Debatujeme o zdravé výživě

27. 4. 2023

V úterý 18. dubna 2023 se na zlínském gymnáziu konalo okresní kolo soutěže Jugend debattiert. Už nominace do okresního kola byla napínavá.

Nejvtipnější německý text? Letos z JGPT!

30. 11. 2022

Na podzim proběhl už 5. ročník Opavské soutěže vtipné němčiny. Úkolem bylo, co možná nejnápaditěji, okomentovat kreslené vtipy – samozřejmě v němčině. Jak to dopadlo?

Další úspěch našich germanistů. Tentokráte v krajské dramatické soutěži

23. 5. 2022

Německá soutěž Dramawettbewerb se ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě tradičně koná každý rok na jaře a účastní se jí střední školy a gymnázia z celého Moravskoslezského kraje.

Kvalifikace do celostátního kola soutěže Jugend debattiert

22. 4. 2022

Žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se nebojí předvést své jazykové schopnosti a důkazem toho je i nedávný úspěch našich německých hvězd v soutěži Jugend debattiert. Vanesa Nechalová a Pavla Bergerová měly společně s dalšími soutěžícími ze čtyř různých českých škol za úkol vést debatu v německém jazyce na předem zvolené téma.

Mladí němčináři v čilé diskuzi? Samozřejmě auf Deutsch

28. 3. 2022

Minulou středu se u nás na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida konalo školní kolo celorepublikové soutěže v německém jazyce „Jugend debattiert“. Jedná se o soutěž, ve které žáci diskutují o schválení, či neschválení potenciálního řešení daného kontroverzního tématu.

Klasický tanec jako součást tělesné výchovy?

26. 4. 2021

Že by se v českém školství chystala další změna? Zatím ještě ne. Ale už minulou středu (21. dubna) se o tomto tématu horlivě diskutovalo mezi účastníky regionálního kola soutěže „Jugend debattiert international“. A naši studenti byli u toho.

Německy o matematice? Žádný problém!

16. 3. 2021

„Matika je stres.“ – „Ale matika je důležitá v našem životě.“ – „Nepotřebujeme tolik hodin matiky, protože už není povinná u maturity.“ – „Ale někteří studenti chtějí skládat maturitní zkoušku z matiky.“ Takové a mnohé jiné argumenty jsme mohli zaslechnout (samozřejmě v němčině) ve dvou paralelně vedených debatách našich mladých germanistů, které se konaly 11. března v rámci projektu Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa. Tentokrát na palčivé téma: Měl by být počet hodin matematiky na našem gymnáziu snížen?

Prvačky ovládly školní kolo v německém jazyce

14. 3. 2021

Minulou středu 10. března změřili talentovaní němčináři našeho gymnázia svoje síly v Soutěži v německém jazyce. Akci již tradičně zorganizovali vyučující německého jazyka a vzhledem k distanční výuce se odehrála ve virtuálním prostoru.

Setkání úspěšných žáků a studentů porubských základních a středních škol

11. 6. 2019

Ve čtvrtek 6. června 2019 se uskutečnila jedna z tradičních akcí Úřadu městského obvodu Poruba, a to Setkání úspěšných žáků a studentů porubských základních a středních škol se starostkou městského obvodu Poruba. Ocenění získala za naše gymnázium Caroline Bindačová, studentka 3. ročníku, která se v letošním školním roce úspěšně zúčastnila mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes Translatores 2018 se svým překladem německého textu.