Němčina

Kdo jsme?

Umět německy se vyplácí po všech stránkách. Proto u nás němčinu můžeš studovat jak jako první, tak jako druhý cizí jazyk (vždy na čtyřletém gymplu). Pokud se chceš němčině věnovat naplno, zaručujeme ti úroveň až C1, což odpovídá rodilému mluvčímu. U druhého jazyka se určitě dostaneš přinejmenším na level B2.

Němčina je u nás jazykem debat a firemního uplatnění. Naučíme tě obratně argumentovat, ukážeme ti prestižní německé podniky a pozveme tě na výlet do německy mluvících zemí. A samozřejmostí je i mezinárodní jazyková zkouška – Deutsches Sprachdiplom, kterou si u nás můžeš složit zcela zdarma.

Lidé

Příjmení a jméno E-mail / tel. klapka Třídnictví a funkce Aprobace
Batková Zuzana, Mgr.  batkovaz@jazgym.cz / 104 3. E německý jazyk, dějepis
Hyllová Helena, Ing.  hyllovah@jazgym.cz / 124 2. C
vedoucí sekce, koordinátor zkoušky DSD
německý jazyk, geologie
Krejčová Barbora, Mgr. krejcovab@jazgym.cz / 114 německý jazyk, anglický jazyk
Oborný Martin, Mgr.  obornym@jazgym.cz / 115 4. C německý jazyk, biologie
Poloková Renata, Mgr.  polokovar@jazgym.cz / 111 německý jazyk
Štěpánová Petra, Mgr.  stepanovap@jazgym.cz / 122 německý jazyk, anglický jazyk

Co podnikáme?

Ať už rád(a) soutěžíš, nebo spíše cílíš na zářivou kariéru, u nás se s němčinou nudit nebudeš. Ukážeme ti Siemens, zasoutěžíš si ve čtenářství a v překladu a zkoukneš s námi německé filmy a divadlo. Tvým studiem půjde kultura ruku v ruce s praxí. Naši učitelé pravidelně spolupracují s celou řadou prestižních organizací – např. s Goethe Institutem v Praze, s Německou centrálou pro školy v zahraničí (ZfA), s univerzitami v Ostravě a Opavě, s Centrem sdílených služeb firmy Siemens v Ostravě, s Národním pedagogickým Institutem a jinými. Naučíme tě využít vlastního jazykového potenciálu a získat zdravé sebevědomí. Znalosti si můžeš od třeťáku prohloubit v řadě různých seminářů, zaměřených jak prakticky, tak gramaticky.

A jak jsme už říkali, němčina je jazykem jako stvořeným k vášnivým debatám. Špičkou mezi soutěžemi v tomto oboru je „Jugend debattiert“, ve které se pravidelně umisťujeme na předních příčkách. Když se dostaneš až do celostátního kola, spojíš argumentační bitvu s příjemným výletem do Prahy – soutěž se koná v atraktivních prostorách Goethe Institutu, přímo na břehu Vltavy.

A pokud směřuješ více prakticky, můžeš si u nás složit mezinárodní zkoušku z němčiny – Deutches Sprachdiplom (ve dvou úrovních – B2 a C1). U té tě budou zkoušet přímo naši učitelé němčiny, takže odpadá stres z cizích hodnotitelů. Zkouška je zcela zdarma, nahradí ti školní maturitu z němčiny a otevře ti dveře slibné firemní či univerzitní kariéry.