Ruština

Kdo jsme?

Ruština dnes nabírá druhý dech. Na to reagujeme i na naší škole, kde můžeš od třeťáku navštěvovat ruský seminář. Pokud budeš mít štěstí, otevře se ti ruština i jako druhý cizí jazyk na čtyřletém gymplu.

Ruština je perspektivní řeč, se kterou se můžeš uplatnit v mezinárodních firmách a poznat osobitou kulturu největšího státu světa. Určitě se ti v životopise neztratí ani jako tvůj třetí cizí jazyk.

Lidé

Příjmení a jméno E-mail / tel. klapka Třídnictví a funkce Aprobace
Tomalová Jana, Mgr. tomalovaj@jazgym.cz / 112 školní metodička prevence ruský jazyk, základy společenských věd, tělesná výchova

 Co podnikáme?

Na Dni otevřených dveří se ruština prezentuje jako plnohodnotná alternativa k dalším jazykům, které u nás můžeš studovat. Protože se u nás tento jazyk teprve rozjíždí, můžeš právě ty přispět k tomu, aby se u nás začal rozvíjet. Věříme, že do několika let se bude z ruštiny běžně maturovat, budeme vysílat naše studenty na olympiády a možná navštívíme i Rusko. Buď u toho a buduj pozici ruštiny s námi!


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka