Španělština

Kdo jsme?

Španělština dnes zažívá nebývalý boom, který cítíme i u nás. Na gymplu si můžeš španělštinu zvolit jako druhý cizí jazyk (ve čtyřletém studiu), ale to určitě neznamená, že bude na vedlejší koleji. Naším základním cílem je úroveň B1, ale většinou tě vytáhneme až na B2. Klasické tři hodiny týdně ti ještě zpestří dvě hodiny konverzace ve třetím a čtvrtém ročníku. Nakonec tak bude španělština tvou denní paellou! Maturanti a milovníci španělštiny si mohou přibrat další dvě hodiny španělského semináře týdně v posledním ročníku a zdokonalit tak své znalosti z oblastí historie, literatury a reálií Španělska a španělsky mluvících zemí.

Vedle španělštiny u nás můžeš studovat i latinu, a to jako seminář. Kromě toho, že tě vyzbrojíme na většinu univerzitních oborů (právo, medicína, jazyky, ale i biologie nebo dějepis), pochopíš kulturní i jazykové souvislosti a staneš se přeborníkem na původ slov. Po latině ti skládačka evropské kultury konečně začne zapadat dohromady.

Lidé

Příjmení a jméno E-mail / tel. klapka Třídnictví a funkce Aprobace
Habboudji Klára, Mgr.  habboudjik@jazgym.cz / 110 vedoucí sekce španělský jazyk, francouzský jazyk
Tenglerová Klára, Mgr.  tenglerovak@jazgym.cz / 119 španělský jazyk a anglický jazyk

Co podnikáme?

Španělština u nás – to je vír tance, soutěží a oslav. Kromě tradiční konverzační soutěže se s námi můžeš zajít podívat na španělské kulturní týdny na Hladnově, na Havlovce nebo na Ostravské univerzitě, strávit noc ve škole při Maratonu španělských filmů, nebo si třeba zkusit zatančit salsu nebo zumbu. Čas od času také vyrážíme na dlouhý výlet do Španělska. A pokud to myslíš se španělštinou opravdu vážně, můžeš si udělat mezinárodní zkoušky DELE. Ty ti otevřou brány na univerzity hispánského světa a pomohou ti u budoucích zaměstnavatelů – a navíc platí doživotně.

Chtěl bys ochutnat španělštinu, ale jako druhý jazyk preferuješ nějaký jiný? – Nebo jsi na šestiletém gymplu, a přece jen tě láká flamengo a korida? – Vše vyřešíme. Ve třeťáku si můžeš zapsat španělský seminář, a odejít tak z Tigrida ne se dvěma, ale se třemi zvládnutými jazyky! – A když si zapíšeš ještě latinu...