Angličtina

Kdo jsme?

Angličtina je jednou z vlajkových lodí naší školy. Početný tým zkušených učitelů ti zajistí prakticky zaměřené a zábavné hodiny. Pokud máš angličtinu jako první cizí jazyk, dosáhneš na konci studia až úrovně C1, což téměř odpovídá rodilému mluvčímu. Když angličtinu studuješ jako druhý cizí jazyk, zaručujeme ti výstupní úroveň B2.

Ale není to jen o hodinách. U nás můžeš vyjet do Velké Británie, zúčastnit se široké palety soutěží, pobavit se s rodilým mluvčím nebo si složit mezinárodní zkoušku. Jde nám o to, abychom angličtinu rozvíjeli komplexně a inovativně.

Lidé

Příjmení a jméno E-mail / tel. klapka Třídnictví a funkce Aprobace
Bazalová Daniela, Mgr.  bazalovad@jazgym.cz / 119 anglický jazyk, francouzský jazyk
Brothánková Simona, Mgr. brothankovas@jazgym.cz / 114 vedoucí sekce, třídní učitelka 1. C anglický jazyk, francouzský jazyk
Broukalová Karin, Mgr.  broukalovak@jazgym.cz / 114 anglický jazyk
Gardner Hana, Mgr. gardnerh@jazgym.cz / 114 anglický jazyk, francouzský jazyk
Kocháňová Monika, Ing.  kochanovam@jazgym.cz / 101 ředitelka školy anglický jazyk, ekonomické předměty
Krejčová Barbora, Mgr., Bc. krejcovab@jazgym.cz / 114 anglický jazyk, německý jazyk
Lahnerová Lenka, Mgr. lahneroval@jazgym.cz / 109 anglický jazyk, český jazyk a literatura
Plačková Jana, Mgr.  plackovaj@jazgym.cz / 122 třídní učitelka 1. A anglický jazyk, francouzský jazyk
Štěpánová Petra, Mgr.  stepanovap@jazgym.cz / 122 anglický jazyk, německý jazyk
Řehová Tereza, Mgr.  rehovat@jazgym.cz /111 anglický jazyk
Tenglerová Klára, Mgr.  tenglerovak@jazgym.cz / 119 anglický jazyk, španělský jazyk
Vrbková Romana, Mgr.  vrbkovar@jazgym.cz / 109 vedoucí marketingového týmu anglický jazyk, český jazyk a literatura
Walker John, B.A. (Hons), B.A., B.Ed. walkerj@jazgym.cz / 109 anglický jazyk, divadlo

Co podnikáme?

Výuku angličtiny u nás doplňuje pestrá škála aktivit. Především tě od třetího ročníku připravíme na mezinárodní cambridžské zkoušky, a to v rámci seminářů. Ty nabízíme dva:

  1. seminář ke zkouškám FCE (úroveň B2);
  2. seminář ke zkouškám CAE (úroveň C1).

Oba jsou dvouleté, takže se nemusíš bát, že bys musel zkoušku skládat hned. Nejprve si můžeš testy zdarma vyzkoušet nanečisto. A až se na to budeš cítit, přihlásíš se na ostrý termín přímo u nás ve škole. Všechno je zcela na tobě – do semináře chodit můžeš, ale na zkoušku jít nemusíš. Sebrat odvahu není ale na škodu – zkouška ti otevře dveře do řady mezinárodních podniků i zahraničních univerzit, zaleskne se v tvém CV a nahradí ti jednu část maturity, tzv. školní zkoušku z angličtiny.

A nebylo by to to pravé studium, kdybys nemohl vyniknout i jinak. Kromě už zavedené anglické olympiády pořádáme třeba soutěž Překladatelský Tygr[id], do které zveme ty nejlepší překladatele z našeho gymplu. Úkoly jsou těžké – překládáme většinou z češtiny do angličtiny, v podstatě tak vytváříme úplně novou jazykovou hodnotu. Ti nejlepší od nás postoupí do vyššího kola, kde se střetnou se špičkami z ostatních středních škol. Soutěž už má svou tradici, a i když je náročná, každý rok umožní vyniknout několika skvělým talentům. A ti nezůstanou bez odměny.

Kromě těchto projektů se můžeš zapojit do celostátního klání Best in English (přezdíváme mu „Bestie“), zpropagovat náš gympl na základních školách v rámci Evropského dne jazyků, zajít na besedu s rodilými mluvčími, zhlédnout divadelní představení (nebo si ve školním kroužku dokonce v jednom sám zahrát), navštívit ostravské Britské centrum, strávit noc ve škole s anglickými filmy, objednat si anglický časopis nebo si půjčit knížku v originále z naší knihovny. Spolupracujeme s Ostravskou univerzitou, nakladatelstvím Oxford University Press, s Americkým a Britským centrem a jazykovou školou Cloverleaf. A všechno to má smysl – naši absolventi studují náročné anglické programy ve Skotsku, Dánsku a Rakousku, cestují po světě a angličtina je jejich denním chlebem.