Zahraniční zájezdy

Objevovat a sdílet

Jako jazykové gymnázium samozřejmě pořádáme zájezdy do zahraničí, a to dokonce v několika formách. Můžeš s námi vyjet na klasický poznávací trip, vidět Londýn, Amsterdam, Berlín, Vídeň, zkusit si bydlet nějaký čas v rodinách a pobavit se s místními. Je to ideální způsob, jak si procvičit jazyk, otrkat se v zahraničí a zároveň si užít dobrodružství s kamarády ze školy. Němčináři viděli země našich sousedů, španělštináři Andalusii a Katalánsko a angličtináři nenechávají netknutou ani jedinou část Spojeného království. Někdy vyjíždějí i různí studenti společně – třeba do Švýcarska se už dvakrát podívali němčináři společně s francouzštináři.

Jedinečným projektem je výměnný pobyt s naší partnerskou školou ve francouzském městě Limoges. Obvykle tam jezdíme na přelomu března a dubna a místní prostředí si užíváme asi deset dní. Zažiješ každý aspekt francouzského života, od baget až po místní výuku. Navážeš přátelství, sblížíš se s kulturou země a vybičuješ se ke skvělým výkonům v jazyce. Za poslední roky se nám už dvakrát poštěstilo přivítat limogeské studenty i u nás.

Snažíme se, aby alespoň páteřní jazyky naší školy měly přinejmenším jeden výjezd ročně. Rádi kombinujeme město a krajinu a zakládáme si na speciálních zážitcích. Kam jsme se všude vydali, se podívej na přiloženém obrázku. Podle grafu pod ním si můžeš udělat představu o tom, jakou porci si ze všech zájezdů (od roku 2013) ukrojily jednotlivé jazyky.

Jedna věc jsou oficiálně pořádané zájezdy, ale škola Tě bude lákat do zahraničí i zprostředkovaně. Zvláště lákavá je Francie, která nabízí celou řadu studijních a pracovních možností. Například stáže v Bretani nám zajišťuje Ostravská univerzita, své vyslance máme také na lyceích v Dijonu a v Nîmes. A někdy se prostě někam vydáme jen tak – třeba před Vánoci 2018 jsme si zajeli do Štrasburku. Když zkrátka přijde šance, nepropásneme ji.


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka