Schránka důvěry

Milí žáci, milí rodiče,

věříme, že se nic výše zmíněného neděje. Byli bychom rádi, aby se každý žák ve škole cítil dobře. Existuje ovšem řada okolností, které vstupují do procesu fungování školy. Jsou to především lidé, jednotlivci – v naší škole je to téměř 600 (!) jedinců a s nimi jejich cíle, záměry, nálady, vztahy, momentální rozpoložení, jejich radosti, ale také různá osobní trápení, starosti a neúspěchy, nemoci. Může se jednat o učivo, o různé žákovské skupiny, třídní kolektivy atd. atd. Jde o kombinaci nejrozmanitějších prvků a vlivů. Může se stát, že něco přece jen zaskřípe více, než je únosné. Někdy je těžké o tom mluvit přímo, nenaskytne se hned vhodná příležitost nebo jde o věci choulostivé, o kterých bychom mluvit chtěli a potřebovali, ale nějak to neumíme…

Máme pro Vás řešení. Nabízíme možnost, jak prolomit bariéru, když jde o řešení citlivé situace, nabízíme způsob, jak pomoci. Jedná se o virtuální schránku, do které můžete velmi jednoduše a rychle vložit podnět k vyjasnění nějaké situace, která vám není lhostejná a o které si myslíte, že by měla být řešena ku prospěchu nějakého jedince či více žáků nebo i Vás samotných.

Stručně řečeno: Žáci, rodiče, kolegové, pokud máte pocit, že existuje něco, co způsobuje problém jednotlivému žáku nebo nějaké skupině žáků, NENECHTE TO BÝT! Je lepší zjistit, že šlo o banalitu a ve skutečnosti se nic zlého neděje, než zdánlivou banalitu neřešit a ve skutečnosti někdo trpí a problém narůstá. Nabízíme všem možnost anonymně pomoci díky projektu, který zaštiťuje MŠMT.

Je to jednoduché, klikněte na www.nntb.cz/s/a7ebe.

Teď mne ovšem napadá, že schránka je sice určená primárně pro podněty k řešení problémů, ale jistě unese i to, pokud byste chtěli něco nebo někoho pochválit, upozornit na něco pozitivního, pěkného či někomu poděkovat :-)

Mgr. Andrea Mlečková, výchovná poradkyně