Zlatá Radka Řehulková míří do krajského kola OČJ

5. 4. 2021

Naši studenti vynikají v mnoha oborech češtinu nevyjímaje. To prokázala maturantka Radka Řehulková, která získala 1. místo v okresním kole Olympiády v českém jazyce a už brzy nás bude reprezentovat v kole krajském.

„Za poslední rok jsme si prošli mnohým. Celá tato neobvyklá situace nám bezpochyby hodně vzala, proto jsem ráda, když se najde něco, co zůstává při starém. Potěšilo mě, že právě Olympiáda v českém jazyce přetrvala, a to pouze s malými úpravami. Samozřejmě zůstalo to, že se každé kolo skládá ze dvou částí, gramatické a slohové. Nicméně na rozdíl od minulých let se celá soutěž odehrávala v počítačovém rozhraní. Okresní kolo se psalo v budově Jazgymu pod dozorem vyučujících. Osobně mám naši mateřštinu velmi ráda a, soudě podle účasti spolužáků, nejsem jediná,“ říká Radka.

Ano, Radka Řehulková skutečně nebyla jediná: školního kola soutěže se v letošních komplikovaných podmínkách zúčastnilo celkem 30 studentů (8 v I. kategorii a 22 v II. kategorii). Všem těmto milovníkům češtiny, možným budoucím učitelům, překladatelům, korektorům, novinářům, spisovatelům či „jen“ sympatizantům vytříbeného českého jazyka, děkujeme za zájem a úsilí, které věnovali gramatickým i slohovým úkolům. „Zlaté“ Radce (a věřte, že je zlatá nejen jako výherkyně okresního kola) přejeme, ať svůj důvtip uplatní ve vrchovaté míře v blížícím se krajském kole.

Za sekci českého jazyka a literatury Jana Myslikovjanová

Související články


« zpět