Štítek: český jazyk

Den poezie se studenty JGPT

10. 1. 2024

Už z plakátů zdobících naše školní chodby jste mohli zaregistrovat, že ve středu 15. listopadu se v Knihovně města Ostravy v Opavské ulici uskutečnila Sousedská slavnost ke Dni poezie. Podle přátelského názvu lze odhadnout, že navštívit poklidnou, hřejivou atmosféru knihovny za sychravého počasí a zapojit se do připraveného programu mohl kdokoli.

Jméno vítězky školního kola České lingvistické olympiády je známo

19. 12. 2023

Soutěž vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v ČR jakožto soutěž kategorie B a zároveň soutěž zařazená do projektu Excelence se každoročně na naší škole těší zájmu studentů.

Karolína Vajdová v ústředním kole Olympiády v českém jazyce! Interview s úspěšnou jazykovou olympioničkou

30. 6. 2023

V minulém týdnu naše studentka Karolína Vajdová z 3. A zazářila v ústředním kole Olympiády v českém jazyce. Jaké to asi bylo? Zeptáme se!

Čtenáři v Kuksu aneb Barokní cesta do minulosti

29. 5. 2023

Čtvrtého a pátého května se pod dohledem paní profesorky Myslikovjanové uskutečnila dvoudenní exkurze Čtenářského klubu do barokního Kuksu ve východních Čechách.

Vítězka literární soutěže

20. 12. 2022

Studentka Adéla Majcherová ze třídy 2. E se dostala mezi vítěze literární soutěže Kamarádství nezná hranic.

Čtenářská dílna ve 2. E

14. 11. 2022

V úterý 25. 10. 2022 k nám přišla do hodiny literatury návštěva z projektu Celé Česko čte dětem. Poznali jsme paní Terezu Juchelkovou a Petru Charmite, které nám představily novou knížku o problematice moderní doby, do které spousta současných autorů z naší republiky darovala povídku.

Povědomí o Tigridu sahá přes celou republiku

24. 6. 2022

V úterý 7. června se v Děčíně uskutečnilo celorepublikové kolo soutěže Čtvrtlístek, jejímž účelem je hledat a podporovat mladé talenty v umělecké oblasti recitace poezie či prózy nebo dramatizace textu. Ani v této soutěži nemohl chybět student našeho gymnázia.

Scrabble dream team

4. 5. 2022

Jméno naší školy zaznělo hned dvakrát při vyhlašování výsledků oblastního turnaje v anglické verzi hry scrabble, který již tradičně pořádalo Masarykovo gymnázium v Příboře. Po nucené covidové přestávce se v perfektně zorganizované soutěži sešli fandové scrabblu ze základních škol a víceletých gymnázií celého Moravskoslezského kraje.

Letošní trofej pro vítěze Olympiády z českého jazyka směřuje zásluhou Terezy Stuchlíkové na naše gymnázium!

5. 4. 2022

Na 100 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií našeho okresu se minulé pondělí zúčastnilo okresního kola prestižní Olympiády v českém jazyce. V nabité konkurenci suverénně zvítězila naše Tereza Stuchlíková z 2. E! Velmi dobře obstála i druhá reprezentantka naší školy Alžběta Jandačková, když se umístila v lepší polovině výsledkové listiny. V rozhovoru přinášíme detailní informace ze zákulisí soutěže!

Sveřepí šakali zavile vyli. Školní kolo Olympiády v českém jazyce

28. 3. 2022

Jako žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se dennodenně usilovně snažíme zdokonalit své jazykové schopnosti. Při učení angličtiny, francouzštiny, němčiny a dalších cizích jazyků bychom však neměli zapomínat na ten náš mateřský. A proto jsem společně s dalšími spolužáky využila příležitosti a přihlásila se do školního kola Olympiády v českém jazyce.