Štítek: úspěchy

Tigridovo peří № 2

24. 1. 2023

Na naší škole studuje spousta úspěšných mladých lidí, kteří vynikají v nejrůznějších oblastech (tanec, sport, hudba, malba, film, jazyky...) a my vám je chceme v krátkých video rozhovorech představit, a tak trochu se jimi taky chlubit. Zvládají studium i náročné koníčky. Nechte se inspirovat.

Vítězka literární soutěže

20. 12. 2022

Studentka Adéla Majcherová ze třídy 2. E se dostala mezi vítěze literární soutěže Kamarádství nezná hranic.

Jazgym na Mezinárodní vesmírné stanici

21. 11. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se našim studentům Antonínu Marenovi a Benediktu Kovalskému pod vedením vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecové, Ph. D., podařilo úspěšně zapojit do mezinárodní soutěže ASTRO PI MISSION SPACE LAB.

Tygři z JGPT na francouzské ambasádě

18. 10. 2022

Naši absolventi obdrželi pozvání od velvyslance Francouzské republiky pana Alexise Dutertra na recepci v sídle Francouzského velvyslanectví v Praze v zahradě Buquoyského paláce na Malé Straně. Nečekané, ale o to příjemnější setkání se uskutečnilo 14. července tohoto roku u příležitosti francouzského státního svátku.

Tigridovo peří

13. 10. 2022

Na naší škole studuje spousta úspěšných mladých lidí, kteří vynikají v nejrůznějších oblastech (tanec, sport, hudba, malba, film, jazyky...) a my vám je chceme v krátkých video rozhovorech představit a tak trochu se jimi taky chlubit. Zvládají studium i náročné koníčky. Nechte se inspirovat.

TigREAD má jasno

5. 9. 2022

S prázdninami skončila i naše letní soutěž o zajímavé vizuální ztvárnění úryvku oblíbené knihy. Jak to dopadlo?

Cílíme na Mezinárodní vesmírnou stanici

2. 8. 2022

Ve školním roce 2021/2022 studenti našeho gymnázia splnili svou misi v mezinárodní soutěži ASTRO PI MISSION ZERO.

Eva tropí úspěchy

27. 6. 2022

Eva Réznerová, studentka 5. E, byla oceněna za své úspěchy v různých soutěžích. Městský obvod Ostrava-Poruba každoročně oceňuje nejlepší žákyně a žáky. Cenu předávala starostka Lucie Baránková Vilamová a místostarosta Martin Tomášek.

Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie D

16. 6. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se do řešení fyzikální olympiády kategorie D zapojil také náš student Daniel Ondryáš. „Příprava na fyzikální olympiádu probíhala každý týden od ledna do dubna a Daniel prokázal zodpovědnost, nadšení a talent při řešení fyzikálních úloh,“ uvedla jeho vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecová, Ph.D.

Soutěž v hlasitém čtení francouzské poezie

9. 5. 2022

V pondělí 25. dubna se naše malá delegace ve složení Anna Vašková, Lucie Ruferová, Nela Horáková, Kateřina Kalusová, Beáta Čabanová, Emma Jackson v doprovodu profesorky Dany Gracové a Sylvy Švidrnochové vydala do Prahy na celostátní kolo soutěže v hlasitém čtení francouzské poezie. Letošní ročník byl věnován básním Roberta Desnose.