Štítek: úspěchy

Simona Navaříková žije svůj americký sen

22. 10. 2021

Žákyně Simča Navaříková uspěla ve výběrovém řízení Fulbrightovy komise a od letošního září studuje na americké střední škole ve městě Howell, stát Michigan. Opustila tak na rok naše lavice a využívá všech možností, které jí plné stipendium nabízí.

Vyhrály jsme virtuální mítink s vědci z NASA!

24. 6. 2021

V dubnu byla Velvyslanectvím USA v ČR a vzdělávacím centrem TEREZA vyhlášena soutěž ke Dni Země s názvem Uzdravme svou planetu! Studenti se jí mohli zúčastnit vytvořením videa o délce do 1 minuty, ve kterém měli ukázat tři způsoby, jak mohou každodenně pomoci naší planetě.

Další skvělé umístění Lindy Meixnerové! Tentokráte v celostátním kole francouzské olympiády

22. 6. 2021

Tažení Lindy Meixnerové z 2. E jednotlivými soutěžními koly olympiády ve francouzštině skončilo až v samotném ústředním finále, v němž poměřili svoje jazykové dovednosti nejnadanější studenti francouzského jazyka z celé republiky.

Nachytají vás rhybáři?

10. 6. 2021

Už malé děti se učí, že se musí rozhlédnout, než vstoupí do vozovky. Při práci s počítačem a při komunikaci v kyberprostoru se ale často chováme, jako by nebezpečí neexistovalo vůbec žádné. V souvislosti s distanční výukou nabyly návyky, jak správně pracovat, aby byl pro nás „internet bezpečný“, na důležitosti více než kdy dříve...

Naši studenti modelovali budoucí základnu na Měsíci

26. 5. 2021

Blíží se doba, kdy na oběžné dráze Měsíce vznikne mezinárodní stanice (mělo by se tak stát v roce 2024), a to může být velkou motivací pro mladé „vesmírné architekty“ v rámci projektu Moon Camp. Tuto mezinárodní soutěž každoročně pořádá Evropská kosmická agentura.

Jak jsme se doprezentovaly do Brna

10. 5. 2021

Jednoho krásného rána nás kontaktoval pan Mazurek se zajímavou nabídkou – zúčastnit se Prezentiády. Jak z názvu vyplývá, na této soutěži týmy měří síly ve vytváření a předvádění prezentací. Chtěly jsme si být jisté, že se během on-line kola nic nepokazí...

Klasický tanec jako součást tělesné výchovy?

26. 4. 2021

Že by se v českém školství chystala další změna? Zatím ještě ne. Ale už minulou středu (21. dubna) se o tomto tématu horlivě diskutovalo mezi účastníky regionálního kola soutěže „Jugend debattiert international“. A naši studenti byli u toho.

Linda Meixnerová a Vanesa Nechalová zvítězily ve svých kategoriích krajského kola jazykové olympiády!

16. 4. 2021

Très bien, sehr gut… Přestože výuka na českých středních školách i nadále pokračuje distanční formou, krajská kola jazykových olympiád v němčině a francouzštině se naplno rozběhla a přinesla našim studentkám skvělá umístění!

Poznali jsme svoji obec!

14. 4. 2021

Zeměpisná soutěž s názvem Pozor, hranice aneb Poznej svoji obec! je u konce. V okamžiku, kdy jediným místem legálního pohybu je vaše obec, máte možnost objevovat zajímavé objekty, přírodní úkazy, historické památky, které každý den míjíte, a kterých jste si přesto nikdy dříve nevšimli.

Důkaz škrobu v potravinách

7. 4. 2021

Covid, necovid – show must go on. Studenti opustili lavice, školní počítače a tablety byly odneseny do dětských pokojů a chemická laboratoř i s laboratorními pracemi se přestěhovala do kuchyní a dílen.


Samotestování na Covid-19

Videonávod na samotestování Genrui


Pavlínin CatALOG