Štítek: úspěchy

Máme zlatou cenu v programu DofE!

2. 6. 2023

Blahopřejeme Sabině Hořínkové, Adéle Liškové a Beátě Klemešové ze 4. A k získání zlaté ceny v programu DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu). Své ocenění převzaly 24. května v prostorách Senátu z rukou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, vévody z Edinburghu.

LAVH – celostátní kolo na Francouzském institutu v Praze

9. 5. 2023

Dne 24. 4. 2023 proběhlo celostátní kolo 5. ročníku soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute v Praze na Francouzském institutu. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.

V krajském kole Fyzikální olympiády jsme získali 4. místo

9. 5. 2023

Daniel Ondryáš vybojoval 4. místo v krajském kole Fyzikální olympiády v kategorii C. Daniel tak potvrzuje, že výuka přírodních věd a matematiky je na našem gymnáziu na velmi dobré úrovni. Máme velkou radost z krásného výsledku a Danielovi blahopřejeme.

Debatujeme o zdravé výživě

27. 4. 2023

V úterý 18. dubna 2023 se na zlínském gymnáziu konalo okresní kolo soutěže Jugend debattiert. Už nominace do okresního kola byla napínavá.

Máme vítěze krajského kola Konverzační soutěže ve francouzštině!

12. 4. 2023

V pondělí 27. 3. se v Ostravě Mariánských Horách ve Středisku volného času Korunka konalo krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině. V nejvyšší kategorii SŠ II zabodoval student třídy 4. E Ondřej Radev, který ve své kategorii zvítězil a postupuje do celostátního kola.

Krajské kolo Olympiády ve španělštině 2023

12. 4. 2023

V krajském kole Olympiády ze španělského jazyka zabojovaly Štěpánka Smolková ze 3. A (vyučující Klára Tenglerová) a Tereza Kuchtová ze 4. A (vyučující Klára Habboudji). Přestože čelily velké a početné konkurenci, získala Štěpánka v nižší kategorii 2. místo a Tereza ve vyšší kategorii 11. místo.

JA Czech Innovation Camp v Praze – vítězství je naše!

8. 4. 2023

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu Junior Achievement. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních trendů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání.

Ceremonie DofE – stříbrná a bronzová pro Jazgym!

3. 4. 2023

Ve čtvrtek 23. března se v Ostravě konala slavnostní stříbrná a bronzová ceremonie programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, kde bylo oceněno přes 150 studentů a studentek z Moravskoslezského kraje. Jsme velmi hrdi na to, že mezi zúčastněnými byli také studenti Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.

Držíme palce!

27. 3. 2023

Koncem února proběhla na našem gymnáziu Konverzační soutěž ve francouzském jazyce. Do soutěže se zapojilo celkem 28 žáků, kteří byli zařazeni do čtyř kategorií. Právě dnes zápolí její vítězové s žáky z jiných škol v krajském kole této soutěže.

Školní kolo Olympiády ve španělštině

3. 3. 2023

Dne 8. 2. 2023 proběhlo na našem gymnáziu školní kolo Olympiády ve španělštině.