Štítek: soutěž

Karolína Vajdová v ústředním kole Olympiády v českém jazyce! Interview s úspěšnou jazykovou olympioničkou

30. 6. 2023

V minulém týdnu naše studentka Karolína Vajdová z 3. A zazářila v ústředním kole Olympiády v českém jazyce. Jaké to asi bylo? Zeptáme se!

Měsíc jako přestupní stanice na Mars

28. 6. 2023

Mezinárodní soutěže zapojují studenty do aktuálních světových výzev. Jednou z výzev je vybudování základny na Měsíci. Tuto skutečnost si uvědomuje i RNDr. Libuše Švecová, Ph.D., která se se studenty Mikulášem Martausem, Karolínou Sklárčíkovou, Matějem Kolkem a Adél Jarinovou zapojila do prestižní mezinárodní soutěže Moon Camp Challenge 2022/2023.

Skvělé umístění Ondřeje Radeva v celostátním finále francouzské olympiády

6. 6. 2023

Po vítězství v krajském kole francouzské konverzace v kategorii SŠ II se tento týden konalo kolo národní, jehož se zúčastnili nejlépe francouzsky mluvící studenti v celé zemi.

LAVH – celostátní kolo na Francouzském institutu v Praze

9. 5. 2023

Dne 24. 4. 2023 proběhlo celostátní kolo 5. ročníku soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute v Praze na Francouzském institutu. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.

V krajském kole Fyzikální olympiády jsme získali 4. místo

9. 5. 2023

Daniel Ondryáš vybojoval 4. místo v krajském kole Fyzikální olympiády v kategorii C. Daniel tak potvrzuje, že výuka přírodních věd a matematiky je na našem gymnáziu na velmi dobré úrovni. Máme velkou radost z krásného výsledku a Danielovi blahopřejeme.

Debatujeme o zdravé výživě

27. 4. 2023

V úterý 18. dubna 2023 se na zlínském gymnáziu konalo okresní kolo soutěže Jugend debattiert. Už nominace do okresního kola byla napínavá.

Máme vítěze krajského kola Konverzační soutěže ve francouzštině!

12. 4. 2023

V pondělí 27. 3. se v Ostravě Mariánských Horách ve Středisku volného času Korunka konalo krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině. V nejvyšší kategorii SŠ II zabodoval student třídy 4. E Ondřej Radev, který ve své kategorii zvítězil a postupuje do celostátního kola.

Krajské kolo Olympiády ve španělštině 2023

12. 4. 2023

V krajském kole Olympiády ze španělského jazyka zabojovaly Štěpánka Smolková ze 3. A (vyučující Klára Tenglerová) a Tereza Kuchtová ze 4. A (vyučující Klára Habboudji). Přestože čelily velké a početné konkurenci, získala Štěpánka v nižší kategorii 2. místo a Tereza ve vyšší kategorii 11. místo.

JA Czech Innovation Camp v Praze – vítězství je naše!

8. 4. 2023

Innovation Camp je unikátní soutěž, která vychází z evropského konceptu Junior Achievement. Studenti z různých středních škol si vyzkoušejí práci v týmu, načerpají motivaci a podílejí se na řešení aktuálních trendů v oblasti inovací, technologií a vzdělávání.

LAVH – soutěž v recitaci francouzské poezie

3. 4. 2023

Dne 22. 3. 2023 proběhl již 5. ročník soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.