Štítek: soutěž

Francouzština à la distance. Školní kolo konverzační soutěže zná své vítězky

12. 2. 2021

Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Ani online průběh francouzské konverzační soutěže, kterou jsme uspořádali 11. února, totiž našim nadšencům nezabránil v tom, aby naplno projevili svůj talent. Rádi bychom srdečně poblahopřáli všem vítězkám, které se ve svých výkonech naprosto překonaly. Díky ale patří všem, kdo do soutěže šli, protože mluvit do obrazovky může být někdy ještě těžší než sedět před komisí face to face. Vlastně vis-à-vis!

Že ne tré… že ne tré… že netréfim dom?

30. 1. 2021

Tak takhle opravdu NE!

Pokud je tvoje francouzština alespoň o chlup lepší, neváhej ani chvilku a zapoj se do školního kola Olympiády ve francouzském jazyce.

Tigrid dobývá Hanou. Johana Václavková zvítězila v  Překladatelské soutěži Univerzity Palackého

27. 1. 2021

Má bravurní styl, poradí si s  textem o covidu i s  detektivkou, vyniká sečtělostí, nebojí se odvážných jazykových řešení. Johana Václavková, naše tygřice z  3. A, zvítězila v Překladatelské soutěži, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Palackého. A za sebou nechala 88 nejlepších překladatelů z českých středních škol.  

   

Středoškolská odborná činnost – zkušenost, zážitek i bonus na vysokou školu

8. 12. 2020

Jediná soutěž ve všech předmětech, která Tě připraví na VŠ a ve které si zdokonalíš prezentační a komunikační dovednosti. A taky Ti umožní věnovat se tomu, co Tě baví a v čem vynikáš. Letos jsme na Tigridovi připravili rovnou třicet témat ze všech oborů, ale samozřejmě si se svým profesorem nebo profesorkou můžeš domluvit jiné zadání podle Tvého zájmu. Prozkoumáš zdroje, uděláš výzkum, napíšeš práci a tu pak představíš odborné porotě. Setkáš se (letos on-line) se zajímavými lidmi a v případě úspěchu můžeš postoupit až do celostátního kola a vyhrát hodnotné ceny.

Druhé vítězství v soutěži JA SAP Concur IT Innovation Camp

10. 11. 2020

5. listopadu se naše pětičlenné družstvo v sestavě Timea Kijonková, Klára Hrabovská, Tomáš Foltýn, Dominik Volný a Vítězslav Řeháček zúčastnilo soutěže JA SAP CONCUR IT INNOVATION CAMP. Hlavní myšlenkou akce bylo zapojení studentů do řešení současných společenských problémů.

Vítězství našich studentů na JA NN Social Innovation Campu

8. 11. 2020

15. října se za účasti studentů JGPT uskutečnil další ročník JA NN Social Innovation Camp. Akci uspořádala organizace JA Czech ve spolupráci se společností NN. Jejím tématem bylo zpracování výzvy – nalezení nejlepšího řešení stanoveného problému z oblasti sociálního podnikání a jeho následná prezentace před odbornou porotou.

Oprašte si znalosti, nažhavte sítě. Startuje nová soutěž Pavlopis.

23. 9. 2020

Gravitační síla, botanika, matematické operace, španělská mluvnice. To všechno budou muset ovládat odvážlivci ze základek, kteří seberou odvahu a přihlásí se do Pavlopisu – zbrusu nové soutěže, kterou letos na podzim rozjede náš gympl. Symbolicky tak zahájí oslavy svých kulatin, které vyvrcholí velkolepou session 1. října 2021.

Migrace Adama a Evy na vrchol SOČ. Zářezy našich vyslanců v letošním krajském kole prestižního vědeckého klání

8. 5. 2020

V nezvyklých podmínkách dlouhých vláken diskusního fóra se letos odehrávalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. V babylonu příspěvků se však nakonec zablýskla dvě jména – Karel Bilčík a Aneta Odrihocká (oba z naší 5. E), kteří suverénně ovládli první dvě místa v oboru č. 15, jenž pokrývá tematiku kultury, umění a umělecké tvorby.

Setkání úspěšných žáků a studentů porubských základních a středních škol

11. 6. 2019

Ve čtvrtek 6. června 2019 se uskutečnila jedna z tradičních akcí Úřadu městského obvodu Poruba, a to Setkání úspěšných žáků a studentů porubských základních a středních škol se starostkou městského obvodu Poruba. Ocenění získala za naše gymnázium Caroline Bindačová, studentka 3. ročníku, která se v letošním školním roce úspěšně zúčastnila mezinárodní překladatelské soutěže Juvenes Translatores 2018 se svým překladem německého textu.

První místo pro Katku

9. 6. 2019

1. místo. Jedno číslo, jedno slovo. A za tím obrovská práce, hodiny a hodiny procvičování poslechů, popisování obrázků a soustavného učení se slovní zásoby. Ach, to obávané poslechové cvičení! Postrach všech studentů. To chce na tom pracovat… – „Mám jít ke zkoušce na úrovni B2? Tak mi dejte k procvičování poslechy na úrovni C1–C2.“ – „Hm.“


Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek

Přihlášku ke studiu na SŠ můžete zaslat poštou nebo ji osobně odevzdat v úředních hodinách na sekretariátu školy.


Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.


Pavlínin CatALOG