Štítek: soutěž

Soutěž v hlasitém čtení francouzské poezie

9. 5. 2022

V pondělí 25. dubna se naše malá delegace ve složení Anna Vašková, Lucie Ruferová, Nela Horáková, Kateřina Kalusová, Beáta Čabanová, Emma Jackson v doprovodu profesorky Dany Gracové a Sylvy Švidrnochové vydala do Prahy na celostátní kolo soutěže v hlasitém čtení francouzské poezie. Letošní ročník byl věnován básním Roberta Desnose.

Scrabble dream team

4. 5. 2022

Jméno naší školy zaznělo hned dvakrát při vyhlašování výsledků oblastního turnaje v anglické verzi hry scrabble, který již tradičně pořádalo Masarykovo gymnázium v Příboře. Po nucené covidové přestávce se v perfektně zorganizované soutěži sešli fandové scrabblu ze základních škol a víceletých gymnázií celého Moravskoslezského kraje.

Běžíme si pro dobrý pocit. A pro Mobilní hospic Ondrášek

26. 4. 2022

Všichni se někam ženeme. Teď máme příležitost se hnát správným směrem. Mobilní hospic Ondrášek, se kterým naše škola dlouhodobě spolupracuje, se rozhodl uspořádat svůj první charitativní běh. A důležitý není cíl, ale cesta...

Kvalifikace do celostátního kola soutěže Jugend debattiert

22. 4. 2022

Žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se nebojí předvést své jazykové schopnosti a důkazem toho je i nedávný úspěch našich německých hvězd v soutěži Jugend debattiert. Vanesa Nechalová a Pavla Bergerová měly společně s dalšími soutěžícími ze čtyř různých českých škol za úkol vést debatu v německém jazyce na předem zvolené téma.

Stoprocentní úspěch studentek v SOČ

21. 4. 2022

Středoškolská odborná činnost je letos pro naše gymnázium ve znamení stoprocentního úspěchu.

Je suis Tigrid! Mladí franštináři opět mezi elitou

19. 4. 2022

Tušíte, co mají společného naši studenti Adéla Roboszová, Alžběta Oravová, Lucie Kramářová a Matouš Kvarda? Nevíte? Tak se jim někdy pověste během výuky na paty a určitě si toho všimnete – mají znamenitou francouzštinu!

Letošní trofej pro vítěze Olympiády z českého jazyka směřuje zásluhou Terezy Stuchlíkové na naše gymnázium!

5. 4. 2022

Na 100 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií našeho okresu se minulé pondělí zúčastnilo okresního kola prestižní Olympiády v českém jazyce. V nabité konkurenci suverénně zvítězila naše Tereza Stuchlíková z 2. E! Velmi dobře obstála i druhá reprezentantka naší školy Alžběta Jandačková, když se umístila v lepší polovině výsledkové listiny. V rozhovoru přinášíme detailní informace ze zákulisí soutěže!

Krása okamžiku

3. 4. 2022

Ateliéry nechali za sebou, vyšli do plenéru a proti trvalému světu realistů postavili prchavost okamžiku a hru odstínů. Řeč je o impresionistech, jejichž kultovní dílo, Imprese – vycházející slunce, namaloval francouzský malíř Claude Monet právě před 150 lety. Ale jak vnímá momenty kolem sebe generace Z?

V angličtině mezi nejlepšími v okrese

1. 4. 2022

Parádní výkon podala dne 15. 3. 2022 v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce Viktorie Hromadová z 2. E. V silné konkurenci dalších motivovaných žáků ostravských nižších gymnázií se s poslechem i ústním projevem před porotou poprala jako správná T(y/i)gřice a vybojovala krásné 2. místo.

Sveřepí šakali zavile vyli. Školní kolo Olympiády v českém jazyce

28. 3. 2022

Jako žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se dennodenně usilovně snažíme zdokonalit své jazykové schopnosti. Při učení angličtiny, francouzštiny, němčiny a dalších cizích jazyků bychom však neměli zapomínat na ten náš mateřský. A proto jsem společně s dalšími spolužáky využila příležitosti a přihlásila se do školního kola Olympiády v českém jazyce.