Štítek: soutěž

Naprosto nevídané! Dvě vítězství v krajském kole francouzské olympiády!

12. 4. 2024

Obrovským úspěchem pro naše gymnázium skončilo ve čtvrtek 4. dubna krajské kolo ve francouzské konverzaci, ve kterém nás reprezentovali dva naši studenti.

Školní kolo olympiády ve francouzském jazyce 2024

27. 3. 2024

Dne 28. 2. proběhla jako každý rok na naší škole soutěž ve francouzské konverzaci.

Šachový turnaj

22. 12. 2023

Sluneční bouře jedna za druhou stíhá Zemi, mírné počasí dávno už tady není. Tlaková níže, El Niño, mraky obtěžkané, kolbiště mizí ve sněhu, můj pane.

Jméno vítězky školního kola České lingvistické olympiády je známo

19. 12. 2023

Soutěž vyhlašovaná Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v ČR jakožto soutěž kategorie B a zároveň soutěž zařazená do projektu Excelence se každoročně na naší škole těší zájmu studentů.

Školní kolo astronomické olympiády

13. 12. 2023

V pátek 8. 12. 2023 proběhlo školní kolo astronomické olympiády. Do školního kola se přihlásily 3 studentky. Přestože je naše škola humanitně a jazykové zaměřená, těší nás, že i u nás studují studenti, které baví fyzika a ve svém volném čase navštěvují různé kurzy, zaměřené na astronomii.

Let freedom read aneb Týden zakázaných knih

30. 9. 2023

U příležitosti Týdne zakázaných knih vyhlašujeme soutěž! Čtěme zakázané knihy! Čtěme dle své volby! Čtěme, protože můžeme!

Karolína Vajdová v ústředním kole Olympiády v českém jazyce! Interview s úspěšnou jazykovou olympioničkou

30. 6. 2023

V minulém týdnu naše studentka Karolína Vajdová z 3. A zazářila v ústředním kole Olympiády v českém jazyce. Jaké to asi bylo? Zeptáme se!

Měsíc jako přestupní stanice na Mars

28. 6. 2023

Mezinárodní soutěže zapojují studenty do aktuálních světových výzev. Jednou z výzev je vybudování základny na Měsíci. Tuto skutečnost si uvědomuje i RNDr. Libuše Švecová, Ph.D., která se se studenty Mikulášem Martausem, Karolínou Sklárčíkovou, Matějem Kolkem a Adél Jarinovou zapojila do prestižní mezinárodní soutěže Moon Camp Challenge 2022/2023.

Skvělé umístění Ondřeje Radeva v celostátním finále francouzské olympiády

6. 6. 2023

Po vítězství v krajském kole francouzské konverzace v kategorii SŠ II se tento týden konalo kolo národní, jehož se zúčastnili nejlépe francouzsky mluvící studenti v celé zemi.

LAVH – celostátní kolo na Francouzském institutu v Praze

9. 5. 2023

Dne 24. 4. 2023 proběhlo celostátní kolo 5. ročníku soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute v Praze na Francouzském institutu. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.