Štítek: soutěž

Vítězka literární soutěže

20. 12. 2022

Studentka Adéla Majcherová ze třídy 2. E se dostala mezi vítěze literární soutěže Kamarádství nezná hranic.

Christmas photo scavenger hunt

1. 12. 2022

This Christmas will be special in many ways! Get in the Christmas mood with the Christmas Photo Scavenger Hunt. Grab your friends, your phones and start completing the tasks.

Nejvtipnější německý text? Letos z JGPT!

30. 11. 2022

Na podzim proběhl už 5. ročník Opavské soutěže vtipné němčiny. Úkolem bylo, co možná nejnápaditěji, okomentovat kreslené vtipy – samozřejmě v němčině. Jak to dopadlo?

Poezie železa

8. 11. 2022

Evropská sekce Jazykového gymnázia Pavla Tigrida ve spolupráci s Velvyslanectvím Francie v České republice a Francouzským institutem v Praze vyhlašuje 5. ročník mezinárodní výtvarné soutěže u příležitosti Dne Frankofonie a 100. výročí narození francouzského architekta Gustava Eiffela.

TigREAD má jasno

5. 9. 2022

S prázdninami skončila i naše letní soutěž o zajímavé vizuální ztvárnění úryvku oblíbené knihy. Jak to dopadlo?

TigREAD aneb Čte celý Tigrid

6. 7. 2022

Baví tě číst? Máš svou oblíbenou knihu? Mrkni na pravidla naší prázdninové soutěže.

Eva tropí úspěchy

27. 6. 2022

Eva Réznerová, studentka 5. E, byla oceněna za své úspěchy v různých soutěžích. Městský obvod Ostrava-Poruba každoročně oceňuje nejlepší žákyně a žáky. Cenu předávala starostka Lucie Baránková Vilamová a místostarosta Martin Tomášek.

Povědomí o Tigridu sahá přes celou republiku

24. 6. 2022

V úterý 7. června se v Děčíně uskutečnilo celorepublikové kolo soutěže Čtvrtlístek, jejímž účelem je hledat a podporovat mladé talenty v umělecké oblasti recitace poezie či prózy nebo dramatizace textu. Ani v této soutěži nemohl chybět student našeho gymnázia.

Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie D

16. 6. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se do řešení fyzikální olympiády kategorie D zapojil také náš student Daniel Ondryáš. „Příprava na fyzikální olympiádu probíhala každý týden od ledna do dubna a Daniel prokázal zodpovědnost, nadšení a talent při řešení fyzikálních úloh,“ uvedla jeho vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecová, Ph.D.

Další úspěch našich germanistů. Tentokráte v krajské dramatické soutěži

23. 5. 2022

Německá soutěž Dramawettbewerb se ve spolupráci se Slezskou univerzitou v Opavě tradičně koná každý rok na jaře a účastní se jí střední školy a gymnázia z celého Moravskoslezského kraje.