Ukliďme si svět…

22. 3. 2021

Naši studenti i učitelé kromě samotného studia a výuky dělají ještě spoustu dalších dobrých věcí. Nezastaví je ani covid. A tak někteří běhají (společně až do Paříže), někteří chodí a objevují doposud nepoznaná místa své obce (a kreslí je do mapy) a někteří… uklízejí.

A o to právě jde. Vlastně můžeme běhat i chodit a ještě toho využít k tomu, že cestou posbíráme, co na zem (a často ani na Zem) nepatří. Žákyně 1. E už třetí týden organizují úklid a aktivizují své spolužáky i učitele, aby na svých procházkách neváhali také trochu uklízet. Samozřejmě by bylo lepší, kdybychom se všichni chovali tak, aby k tomu nebyl důvod… Na takový ideální stav si ovšem musíme ještě počkat. Žákyně se nechaly inspirovat výzvou @uklidmecesko a vymyslely vlastní studentskou aktivitu @uklidmesisvet. 

A tak mnozí z nás již po tři týdny berou na své vycházky do kapsy také igelitový sáček a rukavici či další sáček a po cestě sbírají odhozené plasty, plechovky, obaly a podobné nepatřičnosti. Vy, kdo máte Facebook a Instagram, už jste to viděli a možná své „úlovky“ také vyfotili a děvčatům z 1. E zaslali, nebo jste obrázky sami umístili na svých účtech a označili @uklidmesisvet.

Podpoříte akci našich nejmladších studentů? Je ještě stále dost času se k jejich aktivitě připojit.

Prohlednou si můžete také plakátek k akci.

Související články


« zpět