Štítek: škola

Francouzština à la distance. Školní kolo konverzační soutěže zná své vítězky

12. 2. 2021

Bylo to náročné, ale zvládli jsme to. Ani online průběh francouzské konverzační soutěže, kterou jsme uspořádali 11. února, totiž našim nadšencům nezabránil v tom, aby naplno projevili svůj talent. Rádi bychom srdečně poblahopřáli všem vítězkám, které se ve svých výkonech naprosto překonaly. Díky ale patří všem, kdo do soutěže šli, protože mluvit do obrazovky může být někdy ještě těžší než sedět před komisí face to face. Vlastně vis-à-vis!

Opatření MŠMT k vydání vysvědčení (výpisů z vysvědčení)

28. 1. 2021

Na základě opatření MŠMT obecné povahy (č. j.: MSMT-46545/2020-1) budou žákům výpisy z vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2020/21 vydány do tří dnů po nástupu žáků na prezenční výuku. Žáci a rodiče jsou o výsledcích vzdělávání žáků informováni elektronickou formou prostřednictvím informačního systému Bakaláři, viz návod.

Online veletrh středních škol

26. 1. 2021

V úterý 26. 1. se účastníme Online veletrhu středních škol Moravskoslezského kraje.

Na Tři krále o video dále. Zavítejte na DOD alespoň online

6. 1. 2021

Náš DOD film je venku! Zkoukněte mix nadšení, informací, dojmů i názorů v  pestré mozaice doplněné fotkami ze školního života. Představujeme všechno, co se u nás dá studovat, mluví o nás současní i bývalí studenti, a zjistíte i to, co můžete dělat navíc. Je to zkrátka Jazgym nahuštěný do 52 minut!

Pavlína píše CATalog. Vedení školy spustilo netradiční kampaň

30. 12. 2020

V pondělí vychází její Weekřik, ve čtvrtek Granule o páté. Tipy na filmy a knížky rozdává v rubrice Do pelechu a na slunci slávy se vyhřívá ve vlastní galerii. Řeč je o kočce Pavlíně, jež hraje hlavní roli v nové kampani, kterou jsme koncem roku spustili na webu a sociálních sítích.

Rok začneme online, dveře otevřeme videem

30. 12. 2020

Jak už asi víte, rok 2021 zahájíme u laptopů a počítačů, přestože to asi nikoho z nás netěší. Budeme se snažit, aby to byla naše poslední online štace. A protože Den otevřených dveří letos padl hned na Tři krále, našli jsme pro vás alternativní řešení.

Uspěli jsme!

23. 12. 2020

Naší škole se podařilo obnovit na další tři roky prestižní certifikát LabelFrancÉducation pro výuku francouzského jazyka a pro bilingvní výuku dějepisu a zeměpisu. Zároveň byl tento certifikát nově získán i pro bilingvní výuku hudební výchovy ve francouzštině.

S klidnou myslí do roku 2021

18. 12. 2020

Milí přátelé, možná je to neuvěřitelné, ale opravdu jsme tento rok zvládli a došli k jeho konci. Už to považuji za důležitý úspěch. Nový rok může být sice jenom nové číslo, ale i to něco znamená, alespoň psychologicky. Kdybych Vám měla k těmto Vánocům popřát jedinou věc, byl by to odpočinek. Odpočinek pro mě znamená nalezení vnitřního klidu, obnovu rovnováhy, nebrzděné proudění myšlenek. Je to čas, kdy nemusíte dělat nic, co nechcete, ale děláte jen to, co chcete. Chcete si v klidu ráno poležet, zamyslet se nad filmem, který jste viděli už stokrát, pokecat si s bráchou, na kterého jste neměli čas, přestože obývá vedlejší pokoj.

Poslední den ve škole

15. 12. 2020

Žáci našeho gymnázia půjdou do školy naposledy v pátek 18. 12. 2020. V tento den proběhne výuka dle platného rozvrhu pro tento týden. Podle nařízení ministerstva školství budou mít žáci v pondělí 21. 12. a v úterý 22. 12. 2020 volno z důvodu „dnů boje proti covidu“. Poslední obědy bude možno odebrat v pátek 18. 12. 2020. Přístup do školy bude v pondělí a úterý omezen a bude možný jen po předchozí domluvě na sekretariátě školy. Žáci by se měli do lavic vrátit 4. ledna. Pokud v lednu dojde ke změně v organizaci školy, budeme Vás o ní předem na našich stránkách informovat.  

Středoškolská odborná činnost – zkušenost, zážitek i bonus na vysokou školu

8. 12. 2020

Jediná soutěž ve všech předmětech, která Tě připraví na VŠ a ve které si zdokonalíš prezentační a komunikační dovednosti. A taky Ti umožní věnovat se tomu, co Tě baví a v čem vynikáš. Letos jsme na Tigridovi připravili rovnou třicet témat ze všech oborů, ale samozřejmě si se svým profesorem nebo profesorkou můžeš domluvit jiné zadání podle Tvého zájmu. Prozkoumáš zdroje, uděláš výzkum, napíšeš práci a tu pak představíš odborné porotě. Setkáš se (letos on-line) se zajímavými lidmi a v případě úspěchu můžeš postoupit až do celostátního kola a vyhrát hodnotné ceny.


Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek

Přihlášku ke studiu na SŠ můžete zaslat poštou nebo ji osobně odevzdat v úředních hodinách na sekretariátu školy.


Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.


Pavlínin CatALOG