Proběhni se s námi do Paříže a ještě o kousek dál!

7. 3. 2021

Že tady něco nehraje? Není Paříž trochu daleko? A není náhodou povolen pohyb pouze v hranicích katastru obce? Nic nás nezastaví!

Sekce tělesné výchovy Jazykového gymnázia Pavla Tigrida vyhlašuje soutěž „Pavlova velikonoční běžecká výzva“. Naším cílem je uběhnout společně do Velikonoc 1917 km. Vzdálenost není v žádném případě zvolena náhodně – odkazuje k roku narození Pavla Tigrida, jehož jméno nese naše gymnázium. Těšíme se na účast běžců všech kategorií komunity naší školy – na studenty, učitele, rodiče. Soutěž bude probíhat od 8. března do 4. dubna.

A proč pomyslně poběžíme zrovna do Paříže? Právě tady našel Tigrid domov poté, co emigroval po únorovém převratu z Československa. A navíc – z Ostravy do Paříže je to „běžmo“ lehce přes šestnáct set kilometrů. To abyste si udělali představu, kam až spolu můžeme doběhnout. Když nám zůstane ještě trochu sil, můžeme pokračovat třeba až k Lamanšskému průplavu. A tam někde už se bude nacházet naše imaginární meta – 1917 kilometrů od Ostravy.

Pokud se chceš akce zúčastnit, jednoduše se zaregistruj:

  1. Stáhni si appku Adidas Running by Runtastic.
  2. Založ si profil a dej sledovat profil učitele Matyáše Otto (přidá tě do skupiny).

Oceněni budou tři běžci v kategorii Nejpilnější běžec s nejvyšším počtem naběhaných kilometrů a speciální odměnu získají další tři běžci v kategorii Běh s … za nejoriginálnější pojetí běhu s kuriózními předměty nebo osobami. Aplikaci lze spárovat s běžnými chytrými hodinkami. Nezapomeň odeslat fotku nebo sdílet na školním instagramovém profilu. Zde můžeš sdílet i fotografie se svými běžeckými výkony.

Více informací u Matyáše Otto na ottom@jazgym.cz nebo na 736 783 588.

Související články


« zpět