Štítek: akce

Vysněný lockdown!

16. 4. 2021

Vyhlašujeme další zeměpisnou soutěž! Chtěli bychom poznat tvé vysněné místo (obec, město, kraj, stát, ostrov), na kterém bys chtěl strávit měsíc „lockdownu“.

Poznali jsme svoji obec!

14. 4. 2021

Zeměpisná soutěž s názvem Pozor, hranice aneb Poznej svoji obec! je u konce. V okamžiku, kdy jediným místem legálního pohybu je vaše obec, máte možnost objevovat zajímavé objekty, přírodní úkazy, historické památky, které každý den míjíte, a kterých jste si přesto nikdy dříve nevšimli.

Tygři, pryč ze židle!

14. 4. 2021

Všem bylo jasné, že proběhnutí do Paříže nemohlo komunitě běžců naší školy stačit. Přinášíme další výzvu, tentokrát pod hlavičkou RUNCZECH! Hýbejte se v barvách naší školy a bojujte v běžeckém souboji středních škol o tučnou finanční odměnu 100 000,–.

Paříž běžecky pokořena. Příště New York nebo Tokio

6. 4. 2021

Cíl Pavlovy běžecké výzvy splněn s obrovskou rezervou. Porce 1917 kilometrů se pro naše běžce ukázala jako příliš malé sousto, a tak si po jejím zdolání přidali téměř ještě jednou tolik. Takže ne do Paříže, ale do Paříže a zpátky a ještě párkrát kolem školy. Zbývá jen rozhodnout, kam se rozběhneme po prázdninách.

Studentky z 1. E si zasoutěžily v České televizi

5. 4. 2021

„Vesmírné zdar. Jsem Kapitán Tečka, vizionář a zdroj geniálních myšlenek. Tou nejzdařilejší je idea, že prvním člověkem na Marsu bude Čech. Tuto misi připraví nejlepší science centra a řízením je pověřen vítěz speciálního testu… Ducháček…“ Tato slova uvádějí pořad České televize Už tam budem?, do kterého jsme my holky z 1. E skočily přímo po hlavě.

Táničko, cvič

30. 3. 2021

Když se loučím se svou 88letou paní učitelkou klavíru, na své „na shledanou, Markét“ slyším obvykle její „hlavně cvič“. Pokud také patříš k těm, kteří covidové domácí vězení využívají k muzicírování, jsi ten správný člověk do naší party.

…to je takový překladatelský oříšek!

29. 3. 2021

Už tvůrci známého filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! si dobře uvědomovali, že převod jazykového projevu z jednoho jazyka do druhého může být spojen s určitými obtížemi, rčení „co by dup“ nevyjímaje. My na jazykovém gymnáziu to víme taky. Třeba Poeova Havrana zkoušela do češtiny přebásnit minimálně dvacítka autorů. A který z nich je nejlepší, nejvěrnější, nejpřesnější? Kdo ví…

Ukliďme si svět…

22. 3. 2021

Naši studenti i učitelé kromě samotného studia a výuky dělají ještě spoustu dalších dobrých věcí. Nezastaví je ani covid. A tak někteří běhají (společně až do Paříže), někteří chodí a objevují doposud nepoznaná místa své obce (a kreslí je do mapy) a někteří… uklízejí.

POZOR, HRANICE aneb Poznej svoji obec!

11. 3. 2021

Jsme uzavřeni v obci. Ale nám to přece nevadí! Vždyť právě za humny je mnoho míst, která jsme nikdy neviděli, nenavštívili, nepoznali, a proto jsme se v sekci zeměpisu rozhodli vyhlásit soutěž. Chtěli bychom se s tvou pomocí se skrytými skvosty tvé obce seznámit. Takže, projdi svou obec a najdi je!

Proběhni se s námi do Paříže a ještě o kousek dál!

7. 3. 2021

Že tady něco nehraje? Není Paříž trochu daleko? A není náhodou povolen pohyb pouze v hranicích katastru obce? Nic nás nezastaví!


Samotestování na Covid-19


Pavlínin CatALOG


Prázdninový provoz školy

Pondělí–pátek: 7:00–13:00 hodin