Štítek: sport

Úspěšné působení futsalistů

19. 1. 2024

Během tohoto školního roku se futsalový tým Jazykového gymnázia Pavla Tigrida ukázal v solidním světle ve dvou souběžně probíhajících středoškolských soutěžích.

Atleti jazgymu zazářili

9. 10. 2023

Máme za sebou skvělé tělocvičné září.

Lyžařský kurz 2023

6. 2. 2023

V předposledním lednovém týdnu proběhl pro studenty prvního ročníku lyžařský kurz v rakouském Nassfeldu. Kurz začal v neděli ráno. První den byl vzhledem k počasí a kvalitě lyžování a sjezdovek ten nejhorší, jezdili jsme doslova přes hory a doly, a hlavně tedy přes muldy.

Tigridovo peří

13. 10. 2022

Na naší škole studuje spousta úspěšných mladých lidí, kteří vynikají v nejrůznějších oblastech (tanec, sport, hudba, malba, film, jazyky...) a my vám je chceme v krátkých video rozhovorech představit a tak trochu se jimi taky chlubit. Zvládají studium i náročné koníčky. Nechte se inspirovat.

Sedm statečných

16. 5. 2022

Těžko říct, kde ten nápad vznikl a těžko říct, zda to byl nápad dobrý, ale čas utíkal jako voda a my, sedm nebojácných studentek jazgymu, jsme se jednoho dne ocitly v letadle směr: Mallorca. Byly jsme připravené na všechno. Měly lékárničku, toaleťáky, suchý šampón, ale i sirky a tuhý líh.

My se už ubráníme a co Vy?

21. 4. 2022

Ve dnech 19.–20. dubna se v prostorách gymnázia uskutečnil studenty iniciovaný kurz sebeobrany pod vedením zkušeného instruktora bojového umění a technik sebeobrany Mgr. René Kaniona a jeho asistentky Anežky Poledníkové. Čtyřhodinový program obsahoval nejen sestavu praktických úderů a chvatů, jak se ubránit agresivnímu útočníkovi, ale i právní školení v tématice sebeobrany.

Přijď se s námi protáhnout po škole!

12. 1. 2022

Od začátku února otevíráme pro naše studenty tři sportovní kroužky.

Vánoční volejbalový turnaj v létě? Proč ne?

30. 6. 2021

Tradiční vánoční volejbalový turnaj proběhl letos 28. června v rámci sportovního dne. 

Poznali jsme svoji obec!

14. 4. 2021

Zeměpisná soutěž s názvem Pozor, hranice aneb Poznej svoji obec! je u konce. V okamžiku, kdy jediným místem legálního pohybu je vaše obec, máte možnost objevovat zajímavé objekty, přírodní úkazy, historické památky, které každý den míjíte, a kterých jste si přesto nikdy dříve nevšimli.

Tygři, pryč ze židle!

14. 4. 2021

Všem bylo jasné, že proběhnutí do Paříže nemohlo komunitě běžců naší školy stačit. Přinášíme další výzvu, tentokrát pod hlavičkou RUNCZECH! Hýbejte se v barvách naší školy a bojujte v běžeckém souboji středních škol o tučnou finanční odměnu 100 000,–.