Skvělé umístění studentky naší evropské sekce v mezinárodní soutěži ve francouzštině

29. 3. 2021

S altruismem nejdál dojdeš, chtělo by se říci. Moment… s čím že to? Pro někoho drobný nedostatek ve znalosti cizích slov, pro jiného téměř vulgarismus, pro dalajlámu kořen štěstí a přání sloužit druhým. Pro naši studentku Natálii Machkovou název soutěžního tématu. A taky velikánský úspěch.

Opravdu máme velkou radost z toho, že i v době distanční výuky mají naši studenti chuť zapojovat se do nabízených soutěží. A mnohdy jejich pozitivní aktivita přináší i sladké ovoce.

Tak tomu bylo i v případě Natálie, která se v únoru přihlásila do soutěže Concours des Jeunes Plumes Francophones. Tato mezinárodní soutěž organizovaná Asociací mezinárodních frankofonních center si klade za cíl propagovat frankofonii, být nositelkou humanistických hodnot prostřednictvím francouzského jazyka a rozvíjet mezinárodní přátelství.

V letošním roce bylo soutěžním úkolem napsat dopis kamarádovi na téma „Altruismus“. Natálie se pustila do práce, dopis a přihlášku do soutěže poslala a pak už jen čekala na úžasnou zprávu od organizátorů. A ta opravdu přišla. V mezinárodní konkurenci se umístila v kategorii od 16 do 18 let na skvělém druhém místě.

Minulou sobotu (20. března) se v rámci Dnů frankofonie Natálie zúčastnila slavnostního online vyhlášení oceněných soutěžících s virtuálním předáním diplomů.

Natálii děkujeme za výbornou reprezentaci našeho gymnázia v soutěži a za tento mimořádný úspěch na mezinárodním poli jí srdečně blahopřejeme.

Za evropskou sekci a sekci francouzského jazyka
Mgr. Dana Gracová

Související články


« zpět