Štítek: francouzština

Bretaňský večírek

21. 12. 2022

Sál centra Pant se v sobotu 3. prosince zaplnil studenty Jazykového gymnázia Pavla Tigrida, jejich rodiči a kamarády. Přítomni byli také učitelé, paní ředitelka a další hosté.

Jsme tím správným zkušebním místem pro žákovský DELF!

30. 11. 2022

Ať už přijeli vlakem ze Šternberka, z Hranic nebo z Prostějova, přišli pěšky z Wichterlova gymnázia nebo jen přešli školní dvůr do „domečku“, všichni uchazeči měli ve dnech 22. 11. až 25. 11. jeden společný cíl, úspěšně složit mezinárodní zkoušku DELF.

Pozvánka na Bretaňský večer

29. 11. 2022

Chcete si poslechnout zážitky našich studentek z letních pracovních stáží, ochutnat skvělé palačinky a pobýt s milovníky Francie? Sekce francouzského jazyka spolu s Europe Direct Ostrava a Centrem PANT zvou všechny učitele i žáky Jazykového gymnázia Pavla Tigrida na Bretaňský večer.

Francouzština – synonymum přátelství

18. 11. 2022

Většina z vás určitě ví, že je naše gymnázium označeno francouzskou validační značkou LabelFranceÉducation, která znalé informuje, že je u nás zaručena špičková kvalita výuky francouzského jazyka.

Návštěva ředitele Alliance française Ostrava

18. 11. 2022

V říjnu navštívil naši školu ředitel Alliance française Ostrava. Setkání s ním bylo moc příjemné a obohacující. Dozvěděli jsme, co vše tato organizace nabízí. Můžeme tam chodit na hodiny konverzace s rodilými mluvčími, vypůjčovat si knihy nebo filmy a účastnit se nejrůznějších společenských a kulturních aktivit kolem francouzštiny.

Pracovní stáž v Bretani

25. 10. 2022

I toto léto stejně jako mnohá předešlá se žáci 6. E zúčastnili letní pracovní stáže ve francouzské Bretani. Koncem června odjelo 10 žákyň do tohoto krásného regionu, kde je čekala zajímavá pracovní místa v odvětví turismu.

Tygři z JGPT na francouzské ambasádě

18. 10. 2022

Naši absolventi obdrželi pozvání od velvyslance Francouzské republiky pana Alexise Dutertra na recepci v sídle Francouzského velvyslanectví v Praze v zahradě Buquoyského paláce na Malé Straně. Nečekané, ale o to příjemnější setkání se uskutečnilo 14. července tohoto roku u příležitosti francouzského státního svátku.

Soutěž v hlasitém čtení francouzské poezie

9. 5. 2022

V pondělí 25. dubna se naše malá delegace ve složení Anna Vašková, Lucie Ruferová, Nela Horáková, Kateřina Kalusová, Beáta Čabanová, Emma Jackson v doprovodu profesorky Dany Gracové a Sylvy Švidrnochové vydala do Prahy na celostátní kolo soutěže v hlasitém čtení francouzské poezie. Letošní ročník byl věnován básním Roberta Desnose.

Tygřice v Evropském parlamentu

25. 4. 2022

Je středa 13. dubna 2022, a zatímco v Ostravě se na přijímačkách potí budoucí Tigridovi studenti, Eva a já se společně s paní Mgr. Gracovou vydáváme do Prahy. Pan Lukáš Macek, ředitel pobočky francouzské univerzity SciencePo v Dijonu, pořádá s Francouzským institutem simulaci Evropského parlamentu pro studenty ze všech koutů České republiky.

Ce que m’ont apporté les études au lycée

21. 4. 2022

Le 3 janvier 2022, je suis revenue à mon alma mater pour échanger avec les étudiants. En essayant de partager le maximum de mes expériences avec la vie en France et les études supérieures que j’effectue à Sciences Po, une grande école française spécialisée dans les sciences humaines et sociales, j’ai cependant oublié de dire ce qui était peut-être le plus important, c’est-à-dire comment m’ont aidé les études au lycée Pavel Tigrid dont je suis issue.