Štítek: francouzština

Soutěž v hlasitém čtení francouzské poezie

9. 5. 2022

V pondělí 25. dubna se naše malá delegace ve složení Anna Vašková, Lucie Ruferová, Nela Horáková, Kateřina Kalusová, Beáta Čabanová, Emma Jackson v doprovodu profesorky Dany Gracové a Sylvy Švidrnochové vydala do Prahy na celostátní kolo soutěže v hlasitém čtení francouzské poezie. Letošní ročník byl věnován básním Roberta Desnose.

Tygřice v Evropském parlamentu

25. 4. 2022

Je středa 13. dubna 2022, a zatímco v Ostravě se na přijímačkách potí budoucí Tigridovi studenti, Eva a já se společně s paní Mgr. Gracovou vydáváme do Prahy. Pan Lukáš Macek, ředitel pobočky francouzské univerzity SciencePo v Dijonu, pořádá s Francouzským institutem simulaci Evropského parlamentu pro studenty ze všech koutů České republiky.

Ce que m’ont apporté les études au lycée

21. 4. 2022

Le 3 janvier 2022, je suis revenue à mon alma mater pour échanger avec les étudiants. En essayant de partager le maximum de mes expériences avec la vie en France et les études supérieures que j’effectue à Sciences Po, une grande école française spécialisée dans les sciences humaines et sociales, j’ai cependant oublié de dire ce qui était peut-être le plus important, c’est-à-dire comment m’ont aidé les études au lycée Pavel Tigrid dont je suis issue.

Je suis Tigrid! Mladí franštináři opět mezi elitou

19. 4. 2022

Tušíte, co mají společného naši studenti Adéla Roboszová, Alžběta Oravová, Lucie Kramářová a Matouš Kvarda? Nevíte? Tak se jim někdy pověste během výuky na paty a určitě si toho všimnete – mají znamenitou francouzštinu!

Bodujeme i mezi vysokoškoláky

4. 4. 2022

Na Studentské vědecké konferenci ve francouzštině, kterou pořádala poslední březnový den Filozofická fakulta Ostravské univerzity, nás letos reprezentovala Eva Réznerová, studentka 5. E.

Francouzština frčí!

16. 3. 2022

Sotva skončila zimní olympiáda v Pekingu, zazářila olympijská pochodeň také u nás na Tigridovi. 23. února se totiž konalo školní kolo Olympiády ve francouzštině. Potěšilo nás, že i navzdory dlouhodobě nepříznivé epidemiologické situaci neztratili naši žáci chuť soutěžit. Zájemcům se podařilo zaplnit všechny čtyři kategorie a dokázali, že studium cizího jazyka je pro ně radost.

„Je sais faire en français“ – nový ročník festivalu pro francouzštináře je tu!

7. 2. 2022

Pokud dokážeš natočit zajímavé video a troufneš si k němu připojit vtipný komentář ve francouzštině, je tato soutěžní přehlídka určená právě pro tebe! Pro inspiraci si můžeš přečíst, jak v minulém školním roce procházel tímto kláním David Slavík ze 4. E.

Návštěva bývalé studentky

7. 2. 2022

Začátkem roku přijala pozvání naše studentka Emilie Pinterová, která po ukončení 3. ročníku 6letého studia odešla studovat do Francie francouzské Lycée Carnot v Dijonu.

Et toi, tu connais la Bretagne? Bretaň očima absolventů pracovních stáží

4. 1. 2022

První prosincovou sobotu zavládla v Centru Pant francouzská atmosféra. Studenti, kteří se během léta zúčastnili dvouměsíčních pracovních stáží v Bretani, přišli pohovořit o svých zkušenostech a pobavit vtipnými příhodami. Večer si nenechali ujít jak mnozí potenciální zájemci o stáž, tak rodinní příslušníci absolventů.

Nejlepší studentka MS kraje je naše Natálie Machková

3. 12. 2021

A kdo to má, přátelé!? Naše Natálie je nejlepší v MS kraji. A není se co divit. Nedávno skončila v konkurenci 140 účastníků druhá v prestižní mezinárodní soutěži Concours des Jeunes Plumes francophones 2021. Pořádá ji Lions Clubs de France. Jen tak dál. GRATULUJEME!