Štítek: francouzština

Skvělé umístění Ondřeje Radeva v celostátním finále francouzské olympiády

6. 6. 2023

Po vítězství v krajském kole francouzské konverzace v kategorii SŠ II se tento týden konalo kolo národní, jehož se zúčastnili nejlépe francouzsky mluvící studenti v celé zemi.

Příměstský tábor s francouzštinou

22. 5. 2023

JGPT organizuje svůj první příměstský tábor s francouzštinou! Čeká Tě sport, zábava a hry i nenáročná výuka francouzštiny, kterou zvládne každý! Víc se dozvíš zde!

Rok ve Francii

11. 5. 2023

Středoškolským studentům z Moravskoslezského kraje je již několik let nabízena možnost strávit rok na některém z lyceí v partnerském regionu Lotrinsko (Francie).

Simulace zasedání evropského parlamentu ve francouzštině

10. 5. 2023

V dubnu se David Slavík a Filip Žídek s paní profesorkou Danou Gracovou zúčastnili simulace Evropského parlamentu ve francouzštině. Tato akce probíhala v Praze ve Francouzském institutu a na její organizaci se podílel i pan Lukáš Macek, ředitel francouzské prestižní vysoké školy SciencesPo v Dijonu.

LAVH – celostátní kolo na Francouzském institutu v Praze

9. 5. 2023

Dne 24. 4. 2023 proběhlo celostátní kolo 5. ročníku soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute v Praze na Francouzském institutu. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.

Studentská vědecká konference 2023

17. 4. 2023

Předposlední den v březnu jsme měli možnost zúčastnit se Studentské vědecké konference na Katedře romanistiky FF OU.

Máme vítěze krajského kola Konverzační soutěže ve francouzštině!

12. 4. 2023

V pondělí 27. 3. se v Ostravě Mariánských Horách ve Středisku volného času Korunka konalo krajské kolo Konverzační soutěže ve francouzštině. V nejvyšší kategorii SŠ II zabodoval student třídy 4. E Ondřej Radev, který ve své kategorii zvítězil a postupuje do celostátního kola.

LAVH – soutěž v recitaci francouzské poezie

3. 4. 2023

Dne 22. 3. 2023 proběhl již 5. ročník soutěže v recitaci francouzské poezie LAVH – Lecture à voix haute. Letošní ročník byl zaměřen nejen na frankofonní autory, ale také například na severské autory, jejichž básně byly přeloženy do francouzského jazyka.

Držíme palce!

27. 3. 2023

Koncem února proběhla na našem gymnáziu Konverzační soutěž ve francouzském jazyce. Do soutěže se zapojilo celkem 28 žáků, kteří byli zařazeni do čtyř kategorií. Právě dnes zápolí její vítězové s žáky z jiných škol v krajském kole této soutěže.

Konverzační soutěž ve francouzském jazyce

20. 2. 2023

V úterý 21. 2. a ve středu 22. 2. proběhne Konverzační soutěž ve francouzském jazyce. Studenti budou soutěžit ve třech kategoriích, ti nejmladší z nižšího gymnázia v kategorii ZŠ I, ti zkušenější v kategoriích SŠ I a SŠ II. Všem zúčastněným držíme palce a jsme zvědavi, jak to letos dopadne.