Budapešťské setkání projektu Informace vs. manipulace

22. 12. 2017

Čtyři vybraní studenti naší školy se 8.–10. prosince 2017 zúčastnili konference v Budapešti. Jednalo se o první ze tří plánovaných setkání projektu „Informace vs. manipulace“ s podtitulem „Jak se postavit proti propagandě“. Celkově je do projektu zapojeno 9 našich studentů, všichni postupně vycestují na zahraniční setkání se všemi školami, které se na této aktivitě podílejí. Cílem jejich práce bude vymyslet, zrealizovat a propagovat školní projekt zaměřený na události v Československu v roce 1968. Schůzky v Budapešti, v Gdyni a ve Varšavě je mají na tento jejich projekt náležitě připravit.

Na konferenci v Budapešti se sešli studenti a učitelé z Polska, České republiky a Maďarska. Studenti se dozvěděli o úloze propagandy v národních dějinách – zaměřili se na revoluci v Maďarsku v roce 1956 a studentské protesty v Československu a Polsku během roku 1968. S využitím svědectví z Archivu vizuální historie USC Shoah zkoumali důsledky propagandy a cenzury a jejich vliv na svobodu slova a společenskou atmosféru v Maďarsku, Československu a Polsku.

Tento projekt mohl vzniknout díky finanční podpoře programu Erasmus+ a podílí se na něm několik partnerských organizací: Muzeum dějin polských Židů Polin ve Varšavě, Pant, z. s., v Ostravě, Muzeum emigrace v Gdyni, Evropské centrum Wergeland v Oslu a budapešťská nadace Zachor.

Mgr. Marcel Mahdal

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka