Štítek: zahraničí

Bretaňský den 2023

1. 11. 2023

Valérie, Gabriela, Veronika a Klára jsou čtyři odvážné dívky z naší školy, které neváhaly využít nabídky odjet o letošních letních prázdninách na celé dva měsíce na pracovní stáž do francouzské Bretaně.

Návštěva Paříže

1. 11. 2023

Koncem školního roku jsme se vydali do hlavního města Francie do Paříže. Přijeli jsme ráno po dlouhé cestě, která trvala asi 20 hodin.

Letní stáž v Bretani – Le stage d’été en Bretagne

16. 10. 2023

Hned na začátek musím říct, že odjet na stáž do Bretaně bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí.

Námořní výprava do Skotska 2023

9. 10. 2023

Začátek nového školního roku si letos studenti Jazykového gymnázia Pavla Tigrida zpestřili hned dvěma studijními vzdělávacími zájezdy do Velké Británie. V prvním zářijovém týdnu vyjeli třetáci do Anglie a poslední týden v září vyrazilo čtyřicet pět zdatných cestovatelů na námořní výpravu do Skotska.

Zájezd do Anglie 2023

5. 10. 2023

Studijní vzdělávací zájezd na Britské ostrovy se v kalendáři akcí připravovaných předmětovou sekcí anglického jazyka našeho gymnázia objevuje každoročně. Letos však zájem o tento výjezd předčil veškerá očekávání, a proto jsme vyslyšeli prosby žáků a jejich rodičů a připravili zájezdy do Británie hned dva.

Erasmus+ – výjezd do Turecka

12. 9. 2023

Hektický konec školního roku, dopisování testů a uzavírání známek, to všechno stálo za skvělý červnový týden v tureckém Bodrumu. Díky Erasmu+ jsme si s některými spolužáky zažili to pravé Turecko.

Rok ve Francii

11. 5. 2023

Středoškolským studentům z Moravskoslezského kraje je již několik let nabízena možnost strávit rok na některém z lyceí v partnerském regionu Lotrinsko (Francie).

O zájezdu do Berlína…

10. 5. 2023

Bylo pondělí 17. dubna po půlnoci a my akorát rozespalí nasedali do autobusu. Každý běžný člověk tou dobou spal, my bychom také, snad kdyby před námi nebyla dlouho očekávaná cesta do Berlína. Ráno se probouzíme již u Zoologischer Garten.

Lyžařský kurz 2023

6. 2. 2023

V předposledním lednovém týdnu proběhl pro studenty prvního ročníku lyžařský kurz v rakouském Nassfeldu. Kurz začal v neděli ráno. První den byl vzhledem k počasí a kvalitě lyžování a sjezdovek ten nejhorší, jezdili jsme doslova přes hory a doly, a hlavně tedy přes muldy.

Bretaňský večírek

21. 12. 2022

Sál centra Pant se v sobotu 3. prosince zaplnil studenty Jazykového gymnázia Pavla Tigrida, jejich rodiči a kamarády. Přítomni byli také učitelé, paní ředitelka a další hosté.