Štítek: zahraničí

Rok ve Francii

11. 5. 2023

Středoškolským studentům z Moravskoslezského kraje je již několik let nabízena možnost strávit rok na některém z lyceí v partnerském regionu Lotrinsko (Francie).

O zájezdu do Berlína…

10. 5. 2023

Bylo pondělí 17. dubna po půlnoci a my akorát rozespalí nasedali do autobusu. Každý běžný člověk tou dobou spal, my bychom také, snad kdyby před námi nebyla dlouho očekávaná cesta do Berlína. Ráno se probouzíme již u Zoologischer Garten.

Lyžařský kurz 2023

6. 2. 2023

V předposledním lednovém týdnu proběhl pro studenty prvního ročníku lyžařský kurz v rakouském Nassfeldu. Kurz začal v neděli ráno. První den byl vzhledem k počasí a kvalitě lyžování a sjezdovek ten nejhorší, jezdili jsme doslova přes hory a doly, a hlavně tedy přes muldy.

Bretaňský večírek

21. 12. 2022

Sál centra Pant se v sobotu 3. prosince zaplnil studenty Jazykového gymnázia Pavla Tigrida, jejich rodiči a kamarády. Přítomni byli také učitelé, paní ředitelka a další hosté.

Pozvánka na Bretaňský večer

29. 11. 2022

Chcete si poslechnout zážitky našich studentek z letních pracovních stáží, ochutnat skvělé palačinky a pobýt s milovníky Francie? Sekce francouzského jazyka spolu s Europe Direct Ostrava a Centrem PANT zvou všechny učitele i žáky Jazykového gymnázia Pavla Tigrida na Bretaňský večer.

Salamanca – La Ciudad Dorada

23. 11. 2022

Po několika letech čekání z důvodu covidových karantén se náš sen o návštěvě krásné Salamanky ve španělské provincii Castilla y León stal konečně skutečností. V sobotu 5. listopadu 2022 jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili autobusem směrem na vídeňské letiště.

Francouzština – synonymum přátelství

18. 11. 2022

Většina z vás určitě ví, že je naše gymnázium označeno francouzskou validační značkou LabelFranceÉducation, která znalé informuje, že je u nás zaručena špičková kvalita výuky francouzského jazyka.

Pracovní stáž v Bretani

25. 10. 2022

I toto léto stejně jako mnohá předešlá se žáci 6. E zúčastnili letní pracovní stáže ve francouzské Bretani. Koncem června odjelo 10 žákyň do tohoto krásného regionu, kde je čekala zajímavá pracovní místa v odvětví turismu.

Klenoty Anglie

20. 9. 2022

Naše jazykové gymnázium navázalo na letitou tradici pořádání školních vzdělávacích zájezdů do Velké Británie a po vynucené dvouleté pauze se na konci měsíce června opět vydalo do Anglie.

Erasmus+ opět na naší škole

16. 9. 2022

S radostí oznamujeme, že naše škola uspěla s žádostí projektu partnerství malého rozsahu v sektoru školního vzdělávání a získala v rámci programu Erasmus+ dotaci pro období 1. 9. 2022 – 1. 9. 2024. Vybraní žáci budou mít možnost vycestovat do partnerských škol v Bodrumu (Turecko) a Massafře (Itálie) a účastnit se aktivit, jejichž cílem je podpořit vzdělávací, profesionální i osobostní rozvoj.