10 let Evropské sekce na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida

31. 10. 2019

V sobotu 9. listopadu 2019 od 15.00 hod. proběhne na JGPT akce, která připomene 10. výročí založení Evropské sekce na našem gymnáziu a nabídne pestrý bilanční program.

Vystoupí zástupci Francouzského institutu (Hélene Buisson a Marie-Christine Thiébaut), Alliance française d’Ostrava (Valentin Angevin), bývalí učitelé a lektoři francouzského jazyka (Vlasta Dubroková, Katarína Mrázová, François Bouillet, Christoff Laurent), naši absolventi – dnes osobnosti z frankofonního prostředí v ČR, a zastoupeno bude i vedení MS kraje.

Evropská sekce představí širokou škálu svých aktivit – od pořádání zkoušek DELF, přes výměnné pobyty až po pracovní stáže. Předvedou se naši žáci bývalí i současní – jako řečníci a také jako zpěváci a recitátoři. Využijte tuto příležitost a přijďte se setkat se svými frankofonními přáteli a kolegy. Prohlédnete si školu, sochu Pavla Tigrida umístěnou na podstavci, na němž stál v Porubě v době normalizace V. I. Lenin, popovídáte si s námi o minulosti, současnosti i budoucnosti francouzštiny a možnostech jejího využití v praxi. Občerstvení zajistí Střední škola společného stravování z Ostravy-Hrabůvky.

Těšíme se, že přijmete pozvání na tuto výjimečnou akci!

Jiří Hruška, Jaroslava Cvečková

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka