Týden mezinárodní kuchyně v naší jídelně

10. 11. 2015

V jídelně naší školy se vždy vydávaly velmi chutné obědy. A nabídka se stále zlepšuje, o čemž mimo jiné svědčí také stále větší množství strávníků. Jídlo si u nás můžeme jen chválit. Samozřejmě lze vždy najít něco, co se právě neshoduje s naší chutí, ale paní kuchařky, které nám vaří, musíme pochválit. Vaří výborně a jsou vždy příjemně naladěné a ochotné. Stejně tak i vedoucí jídelny, paní Drahomíra Chamrádová. Jídlo se k nám do jídelny dováží z kuchyně ZŠ Ostrava-Poruba, Čkalovova 942.

Už více než rok máme možnost vybírat si z nabídky dvou jídel denně. V nabídce jsou jídla klasická, ale také nejrůznější novinky a méně tradiční pokrmy. S radostí vítáme, že v jídelníčku jsou ryby a hodně zeleniny. Oblíbené jsou také nejrůznější zeleninové saláty.

V týdnu od 9. do 13. listopadu probíhá v naší jídelně Týden mezinárodní kuchyně. Paní vedoucí vyhověla přání uspořádat takový týden a tak je naplánováno uvařit každý den od pondělka do pátku jídlo jedné země, jejíž jazyk na našem gymnáziu studenti studují. Postupně ochutnáme jídla kuchyně francouzské, anglické, španělské, ruské a německé. Věříme, že akce bude mít úspěch a vznikne tak třeba i nová tradice.

Strávník

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka