Štítek: kultura

Den poezie jako příležitost k setkání

12. 12. 2022

Už tradičně se žáci i učitelé naší školy zapojují do celostátního festivalu s názvem Den poezie. A dělají to neobyčejně rádi. Příprava je náročná, bere spoustu času. Ovšem výsledek nakonec vždy stojí za to.

Besedovali jsme s Pavlem Kosatíkem

27. 10. 2022

Blížící se svátek vzniku republiky jsme si připomněli debatou o dramatických událostech naší moderní historie a roli výrazných osobností v nich. Masaryk, Havel, Tigrid... to jsou životy na román.

Midsummer Movie Madness

20. 6. 2022

Už se to blíží! Obnovujeme tradici naší filmové noci. Tentokrát jsou na programu filmy vzniklé v letech 2020 až 2022.

Hlavní kulturní událost jazgymu se blíží!

12. 5. 2022

Už jste to slyšeli? Náš pěvecký sbor pilně cvičí, aby vás potěšil svým zpěvem 19. 5. 2022 v 18.00 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci.

Rusalka mi připomněla, čím je pro mne hudba

4. 5. 2022

Hudba pro mě vždy znamenala mnoho a vždy mě naplňovala. Opery Rusalka, kterou jsem měla v rámci výuky hudební výchovy možnost navštívit, jsem se proto nemohla dočkat. Ať už však byla má očekávání jakákoliv, představení v podání Národního divadla moravskoslezského je všechna daleko předčilo. Atmosféra celé inscenace byla totiž opravdu výjimečná.

Opravdový poklad v KD Poklad

3. 4. 2022

KD Poklad se s naším gymnáziem během dne otevřených dveří 30. března podělil o mimořádně cenný hudební nástroj, který ukrývá společenský sál porubského kulturního domu.

Hugo, Prévert i Desnos. Naši francouzštináři recitovali s divadelní profesionálkou

21. 11. 2021

Recitace je umění, které vyžaduje přípravu a čas. Své o tom ví bilingvní herečka Klára Cibulová, která dlouhodobě působí ve Francii. A právě ona si pro naše studenty připravila intenzivní čtyřhodinový workshop, v němž nechyběla ani meditace.

Hulákání na Hukvaldech bychom si chtěli zase zopakovat

28. 9. 2021

Už během třetího zářijového týdne jsme vyrazili na Hukvaldy na sborové soustředění, kde jsme měli dva dny pracovat na svých hlasech.

Pějme píseň dokola

2. 9. 2021

Členové školního pěveckého sboru se poprvé sejdou v naší hudebně (budova B) ve středu 8. září mezi 14.00 a 14.30 hod. Vedle pravidelných zkoušek se sezpíváme na soustředění na Hukvaldech ve dnech 16. a 17. září.

Přijď si od září zazpívat do sboru

16. 6. 2021

Po dlouhém čase izolace v distanční výuce máš konečně příležitost se ve škole veselit a družit. Zkoušky pěveckého sboru budou od září probíhat vždy ve středu od 14 hodin, v případě 7. hodiny ve tvém rozvrhu se pak připojíš hned po skončení hodiny. Těší se na tebe dvě sbormistryně – paní učitelka Mikulenková a paní učitelka Šikulová – a mladý klavírista.