Štítek: kultura

Den poezie se studenty JGPT

10. 1. 2024

Už z plakátů zdobících naše školní chodby jste mohli zaregistrovat, že ve středu 15. listopadu se v Knihovně města Ostravy v Opavské ulici uskutečnila Sousedská slavnost ke Dni poezie. Podle přátelského názvu lze odhadnout, že navštívit poklidnou, hřejivou atmosféru knihovny za sychravého počasí a zapojit se do připraveného programu mohl kdokoli.

Školní pěvecký sbor pořádá vánoční koncert v DK Poklad

19. 12. 2023

Ve čtvrtek 21. 12. od 17 hodin si nenechte ujít podvečer plný vánočních písní a klavírní hudby v podání školního pěveckého sboru našeho gymnázia a talentovaného klavíristy Jana Zdražily ze třídy 4.A. Již tradiční prostor kostela sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci jsme tentokrát vyměnili za divadelní sál Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě.

Hranice hry – festival Spectaculo Interesse

8. 11. 2023

Po dvouleté pauze do Ostravy opět zavítal nyní už 14. ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse.

Den poezie jako příležitost k setkání

12. 12. 2022

Už tradičně se žáci i učitelé naší školy zapojují do celostátního festivalu s názvem Den poezie. A dělají to neobyčejně rádi. Příprava je náročná, bere spoustu času. Ovšem výsledek nakonec vždy stojí za to.

Besedovali jsme s Pavlem Kosatíkem

27. 10. 2022

Blížící se svátek vzniku republiky jsme si připomněli debatou o dramatických událostech naší moderní historie a roli výrazných osobností v nich. Masaryk, Havel, Tigrid... to jsou životy na román.

Midsummer Movie Madness

20. 6. 2022

Už se to blíží! Obnovujeme tradici naší filmové noci. Tentokrát jsou na programu filmy vzniklé v letech 2020 až 2022.

Hlavní kulturní událost jazgymu se blíží!

12. 5. 2022

Už jste to slyšeli? Náš pěvecký sbor pilně cvičí, aby vás potěšil svým zpěvem 19. 5. 2022 v 18.00 v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci.

Rusalka mi připomněla, čím je pro mne hudba

4. 5. 2022

Hudba pro mě vždy znamenala mnoho a vždy mě naplňovala. Opery Rusalka, kterou jsem měla v rámci výuky hudební výchovy možnost navštívit, jsem se proto nemohla dočkat. Ať už však byla má očekávání jakákoliv, představení v podání Národního divadla moravskoslezského je všechna daleko předčilo. Atmosféra celé inscenace byla totiž opravdu výjimečná.

Opravdový poklad v KD Poklad

3. 4. 2022

KD Poklad se s naším gymnáziem během dne otevřených dveří 30. března podělil o mimořádně cenný hudební nástroj, který ukrývá společenský sál porubského kulturního domu.

Hugo, Prévert i Desnos. Naši francouzštináři recitovali s divadelní profesionálkou

21. 11. 2021

Recitace je umění, které vyžaduje přípravu a čas. Své o tom ví bilingvní herečka Klára Cibulová, která dlouhodobě působí ve Francii. A právě ona si pro naše studenty připravila intenzivní čtyřhodinový workshop, v němž nechyběla ani meditace.