Sveřepí šakali zavile vyli. Školní kolo Olympiády v českém jazyce

28. 3. 2022

Jako žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se dennodenně usilovně snažíme zdokonalit své jazykové schopnosti. Při učení angličtiny, francouzštiny, němčiny a dalších cizích jazyků bychom však neměli zapomínat na ten náš mateřský. A proto jsem společně s dalšími spolužáky využila příležitosti a přihlásila se do školního kola Olympiády v českém jazyce.

Ve středu 21. ledna dostalo přes dvacet účastníků této soutěže možnost ponořit se do hloubi našeho jazyka a otestovat si své češtinářské dovednosti. Kromě vyplnění několikastránkového testu nás čekala slohová práce na téma Ve své rodině mám nejraději… Záleželo na každém z nás, který slohový útvar si vybere a jak svou slohovou práci pojme, a tak jsme při psaní mohli dát prostor naší kreativitě. O několik dní později byly vyhlášeny výsledky a jména žáků postupujících do okresního kola, které se bude konat v nejbližších dnech. Naši školu budou v okresním kole reprezentovat studentky, které se umístily na 1. a 2. místě v obou kategoriích soutěže, a to Tereza Stuchlíková (2. E), Alžběta Jandačková (2. E), Dominika Němcová (4. C) a Valentýna Vepřeková (3. B).

Věřím, že olympiáda byla pro všechny žáky cennou zkušeností, kterou někteří z nás budou moci zúročit například za pár týdnů při maturitní zkoušce.

Dominika Němcová

Související články


« zpět