Studenti sadí krokusy

21. 3. 2016

I letos zasadili studenti dějepisného semináře cibulky žlutých krokusů, aby si tak připomněli oběti holokaustu a jiných genocid.

Naše škola se již po šesté zúčastnila společného projektu Židovského muzea v Praze a irské organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI).

Cibulky krokusů mají připomínat židovské hvězdy, kterými se nacisté snažili segregovat a odlidštit skupinu obyvatel, které úředně označili za Židy.

Výsadba krokusů není jedinou aktivitou studentů dějepisného semináře. Jeho nedílnou součástí je i program již tradiční exkurze po židovských a německých stopách předválečné Ostravy, o nichž se mezi laickou veřejností příliš neví.

Díky tomu, že je naše škola jednou ze dvou pilotních škol University of Southern California Shoah foundation v České republice, tak mohou studenti dějepisného semináře vyhledávat v největší databázi videointerview na světě a nacházet v ní osudy lidí, kterým do jejichž osobního života zasáhly „velké“ dějiny. Studenti tak získají nejen individuální prožitky lidí, kteří prošli obdobím utrpení a bezpráví, ale sami si osvojí neocenitelné pracovní postupy a zkušenosti badatelů.

Související články


« zpět


Obědy opět k dispozici

ODKDY – od pondělí 12. 4. 2021 v pracovních dnech
HODINA VÝDEJE – 11.00–11.40 hod.
KDE – vchod z ulice Španielova 914/1, Ostrava-Poruba
JAK – do vlastních nosičů a po předchozí online objednávce v aplikaci Jídelna


Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.


Pavlínin CatALOG