Štítek: dějepis
Ostravská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny
Ve dnech 18.–20. listopadu 2019 se uskutečnila druhá část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Ostravou a Olomoucí, jejich památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.
Šifra Pavla Tigrida: meta sametu se blíží
Důležité informace pro všechny luštitele Šifry Pavla Tigrida! – Tento týden budete mít několik posledních šancí získat indicie k odhalení tajného kódu. Pečlivě si projděte školní web, Facebook i Instagram a mobilizujte své dedukční a pátrací schopnosti. Úspěšní detektivové nám mohou svá řešení poslat na adresu sifra@jazgym.cz do 14. 11. 2019. Výherce vyhlásíme 15. 11. 2019 v 15:00 hodin během slavnostního programu ve stanu na Masarykově náměstí. Nic není rozhodnuto; hraje se do poslední chvíle, ale vteřiny neúprosně běží a slova naskakují jedno za druhým…
Krakovská část VIII. ročníku česko-polské studentské výměny
Ve dnech 22.–24. října 2019 se uskutečnila první část VIII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Vzhledem k 30. výročí sametové revoluce byla akce zaměřena zejména na události roku 1989 v Polsku a Československu. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Krakovem, jeho památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra.
Vracíme se na začátek – staronová indicie je venku!
Nestihli jste se projet tramvají? - Nevadí, tady máte jedničku ještě jednou.
Dočkali jste se – nová indicie je venku!
Pro všechny nedočkavé luštitele zveřejňujeme další indicii – tentokrát ze sportovní sekce Rudého práva. Příjemné počtení!
Komenský a IWalk
Dne 24. 4. 2019 jsme se zúčastnili exkurze v Uherském Brodě, v jednom z možných rodišť Jana Amose Komenského. Naše výprava sestávala převážně z žáků 1. A, zčásti i z žáků 1. B, 1. C a 3. E. Exkurze začala prohlídkou Muzea J. A. Komenského, kde jsme byli seznámeni s jeho životním příběhem, jeho tvorbou a souvislostmi jeho myšlenek s dnešní dobou. Také jsme se dozvěděli něco málo o historii Uherského Brodu, avšak nejzajímavější byla část expozice nazvaná „Studna poznání”. Nahlédnutím do této „studny” nám bylo umožněno poznání Komenského knihy Labyrint světa a ráj srdce, a to formou komentovaného videa, které nám zprostředkovalo některé pasáže ze života spisovatele proložené úryvky ze zmíněné knihy.
Krakovské setkání českých a polských studentů
Ve dnech 22.–24. listopadu 2018 se uskutečnila druhá část VII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Nabídla účastníkům setkání s polskou historií, Krakovem, jeho památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra. Letošní česko-polské studentské výměny se zúčastnili studenti z krakovského VII. prywatnego liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja a ostravského Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě-Porubě.
Ostravské setkání českých a polských studentů
Ve dnech 25.–27. října 2018 se uskutečnila první část VII. ročníku mezinárodní výměny s polskými studenty. Nabídla účastníkům setkání s českou historií, Ostravou, jejími památkami a významnými historickými místy. Akce se konala v rámci projektu spolku PANT, který byl podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci projektů Česko-polského fóra. Letošní česko-polské studentské výměny se zúčastnili studenti z krakovského VII. prywatnego liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja a ostravského Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.
Exkurze do Uherského Brodu
Ve středu 11. dubna 2018 se třídy 1.A a 3.E vydaly vlakem do Uherského Brodu. Vyrazili jsme po stopách Jana Amose Komenského a v projektu IWalks Mgr. Marcela Mahdala jsme toto město prozkoumali očima pamětníků židovských transportů v době druhé světové války. V první části dne věnované Učiteli národů jsme měli možnost blíže poznat příběh jeho života a okolnosti vzniku jeho literárních děl. V muzeu věnovaném jemu i historii Uherského Brodu nás paní průvodkyně seznámily s rodokmenem Komenského i se strastmi, které ho v životě potkaly.
Sabina Gargošová získala 1. místo v soutěži EUSTORY
Dne 18. dubna 2016 se konal slavnostní závěrečný ceremoniál evropské historické soutěže pro studenty středních škol – Eustory, který se uskutečnil v knihovně Václava Havla v Praze. Účastníci této soutěže měli za úkol vytvořit práci na předem dané téma „Příběh fotografie – Paměť a dějiny před i za objektivem“.
12 |
Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek
Přihlášku ke studiu na SŠ můžete zaslat poštou nebo ji osobně odevzdat v úředních hodinách na sekretariátu školy.
Přípravné kurzy
Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.