Rekordní počet účastníků ve školním kole Olympiády ve francouzské konverzaci

27. 2. 2019

Dne 12. a 13. února proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády ve francouzské konverzaci, kterého se zúčastnilo 20 žáků. Nejdříve se konala poslechová část a ve středu odpoledne pak ústní pohovor. Olympiádu připravovaly Mgr. Klára Habboudji a Mgr. Marie Tomášková.

Studenti, kteří úspěšně prošli 1. částí, tedy poslechem, postoupili do dalšího kola, kde absolvovali ústní část olympiády. Porota, složená z učitelů francouzštiny, pečlivě posoudila kvality soutěžících a stanovila tyto výsledky.

V kategorii A1 zvítězila žákyně Tereza Štrochová, žákyně 2. E. Na druhém místě se umístila Kateřina Benková ze stejné třídy. Na třetím místě se umístila Veronika Palová z 1. E.

V kategorii B1 zvítězila Tereza Juráňová ze 3. A, na druhém místě Dominik Hrabec ze stejné třídy a na třetím místě Viktorie Helštýnová z 1. A. V této kategorii soutěžili pouze žáci studující francouzštinu jako druhý jazyk.

V kategorii B2 vybojovala 1. místo Kateřina Kučerová ze 4. E, 2. místo získala Daniela Skácelíková a 3. místo Eliška Stašová.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo o velké přestávce v pátek 15. 2.

Všichni soutěžící dostali diplom a sladkou odměnu z nedaleké cukrárny a výherci všech kategorií pak francouzskou knihu.

Tereza Štrochová, Tereza Juráňová a Kateřina Kučerová postupují do krajského kola. Držíme jim palce!

Mgr. Marie Tomášková

Související články


« zpět