Projekt Erasmus+ třetím rokem na naší škole

14. 5. 2018

„Chceš-li poznat svou zem, musíš od ní co nejdál,“ praví jedno moudro, a tak se několik studentů němčiny podívalo v rámci projektu Erasmus+ v posledním dubnovém týdnu do Chorvatska.

Stačilo pět dní, abychom zjistili, že oproti Maďarům jsme mnohem dochvilnější a že řízky umí i Chorvati. Kromě porovnávání kultur jsme se také učili novým věcem. Psali jsme hlaholicí a tančili jsme chorvatské lidové tance. Nevyužili jsme jen angličtinu a němčinu, ale naučili jsme se i několik chorvatských, lotyšských a maďarských slovíček a na oplátku jsme zase my seznámili naše nové kamarády s češtinou.

Nabitý týden nám toho dal opravdu hodně. Vedle spousty informací o všech zúčastněných zemích, včetně ochutnávky různých jídel, jsme získali hodně kamarádů, někteří snad i větší či menší lásky. A za to patří poděkování nejen všem zúčastněným, ale především všem vyučujícím, kteří se do tohoto projektu zapojili a díky kterým jsme mohli zase poznat nejen kus světa, ale i spoustu nových lidí. Na památku tohoto projektového setkání byl zasazen strom přátelství u školy v Male Subotici.

Daniel Košťál, 2.B

Související články


« zpět