Naši studenti modelovali budoucí základnu na Měsíci

26. 5. 2021

Blíží se doba, kdy na oběžné dráze Měsíce vznikne mezinárodní stanice (mělo by se tak stát v roce 2024), a to může být velkou motivací pro mladé „vesmírné architekty“ v rámci projektu Moon Camp. Tuto mezinárodní soutěž každoročně pořádá Evropská kosmická agentura, a nabízí tak žákům základních a středních škol z celého světa možnost rozvíjet svou tvořivost a vyzkoušet si modelování základny na Měsíci podle vlastních představ. Studenti řeší například způsoby, jak zabezpečit pro astronauty jídlo, vodu, vzduch nebo energii.

V letošním roce se pod vedením RNDr. Libuše Švecové, Ph.D., do soutěže poprvé zapojily i dva týmy z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida. První tým „The campers“ tvořili studenti Antonín Maren a Benedikt Kovalský, členy druhého týmu „Outfoxes“ byli Dominik Volný, Sabina Hořínková a Tomáš Foltýn. Obě tyto skupiny splnily podmínky soutěže a obdržely certifikáty Evropské kosmické agentury a Airbus Foundation.

Přestože naši žáci nevyhráli, věříme, že jim účast v Moon Campu pomůže otevřít pomyslné dveře do mezinárodních firem, které se zabývají cestováním do vesmíru a jeho výzkumem. Všem zúčastněným děkujeme za jejich úsilí i za reprezentaci naší školy.

RNDr. Libuše Švecová, Ph.D.

Související články


« zpět