Štítek: přírodní vědy

Zeměpisná olympiáda 2023

6. 2. 2023

I v letošním roce se konalo koncem ledna školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci byli rozděleni do dvou věkových kategorií (nižší a vyšší stupeň gymnázií). Po hodinové práci, ve které žáci prokázali své geografické znalosti a umění práce s atlasem, bylo vše v rukou komise.

Online přednášky Save Our Earth

6. 2. 2023

V rámci projektu Erasmus+ proběhl cyklus online přednášek zaměřených na problematiku klimatických změn na Zemi. Žáci prvního ročníku si doplnili učivo fyzickogeografické sféry o cenné informace od prof. Ömera Yetemena z istanbulské univerzity.

Amos by měl radost aneb Souhra ŠVP a přírodního divadla

22. 11. 2022

Třetí ročníky jsou ve fyzice trápeny optikou – čočky, zrcadla, zobrazení… a … zatmění všeho druhu.

Jazgym na Mezinárodní vesmírné stanici

21. 11. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se našim studentům Antonínu Marenovi a Benediktu Kovalskému pod vedením vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecové, Ph. D., podařilo úspěšně zapojit do mezinárodní soutěže ASTRO PI MISSION SPACE LAB.

Cílíme na Mezinárodní vesmírnou stanici

2. 8. 2022

Ve školním roce 2021/2022 studenti našeho gymnázia splnili svou misi v mezinárodní soutěži ASTRO PI MISSION ZERO.

Projekt do fyziky: The Solar System

22. 6. 2022

Fyzika v dnešní době využívá nástroje modelování k řešení fyzikálních problémů nejen na Zemi, ale i ve vesmíru. Projekt naší studentky Michaely Imrýškové propojuje znalosti o sluneční soustavě a modelování.

Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie D

16. 6. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se do řešení fyzikální olympiády kategorie D zapojil také náš student Daniel Ondryáš. „Příprava na fyzikální olympiádu probíhala každý týden od ledna do dubna a Daniel prokázal zodpovědnost, nadšení a talent při řešení fyzikálních úloh,“ uvedla jeho vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecová, Ph.D.

Naši studenti modelovali budoucí základnu na Měsíci

26. 5. 2021

Blíží se doba, kdy na oběžné dráze Měsíce vznikne mezinárodní stanice (mělo by se tak stát v roce 2024), a to může být velkou motivací pro mladé „vesmírné architekty“ v rámci projektu Moon Camp. Tuto mezinárodní soutěž každoročně pořádá Evropská kosmická agentura.

Znáte naše obojživelníky a plazy?

17. 5. 2021

Mezi lidmi mají nevalnou pověst, některých se bojíme, mnohých se i štítíme. Přitom jde často o ohrožené druhy, které se obtížně přizpůsobují – i malá změna v jejich přirozeném prostředí může vést k vymizení celé populace. V přírodě se s nimi můžeme pravidelně setkávat až teď na jaře.