Štítek: přírodní vědy

Školní kolo astronomické olympiády

13. 12. 2023

V pátek 8. 12. 2023 proběhlo školní kolo astronomické olympiády. Do školního kola se přihlásily 3 studentky. Přestože je naše škola humanitně a jazykové zaměřená, těší nás, že i u nás studují studenti, které baví fyzika a ve svém volném čase navštěvují různé kurzy, zaměřené na astronomii.

Měsíc jako přestupní stanice na Mars

28. 6. 2023

Mezinárodní soutěže zapojují studenty do aktuálních světových výzev. Jednou z výzev je vybudování základny na Měsíci. Tuto skutečnost si uvědomuje i RNDr. Libuše Švecová, Ph.D., která se se studenty Mikulášem Martausem, Karolínou Sklárčíkovou, Matějem Kolkem a Adél Jarinovou zapojila do prestižní mezinárodní soutěže Moon Camp Challenge 2022/2023.

V krajském kole Fyzikální olympiády jsme získali 4. místo

9. 5. 2023

Daniel Ondryáš vybojoval 4. místo v krajském kole Fyzikální olympiády v kategorii C. Daniel tak potvrzuje, že výuka přírodních věd a matematiky je na našem gymnáziu na velmi dobré úrovni. Máme velkou radost z krásného výsledku a Danielovi blahopřejeme.

Zeměpisná olympiáda 2023

6. 2. 2023

I v letošním roce se konalo koncem ledna školní kolo zeměpisné olympiády. Žáci byli rozděleni do dvou věkových kategorií (nižší a vyšší stupeň gymnázií). Po hodinové práci, ve které žáci prokázali své geografické znalosti a umění práce s atlasem, bylo vše v rukou komise.

Online přednášky Save Our Earth

6. 2. 2023

V rámci projektu Erasmus+ proběhl cyklus online přednášek zaměřených na problematiku klimatických změn na Zemi. Žáci prvního ročníku si doplnili učivo fyzickogeografické sféry o cenné informace od prof. Ömera Yetemena z istanbulské univerzity.

Amos by měl radost aneb Souhra ŠVP a přírodního divadla

22. 11. 2022

Třetí ročníky jsou ve fyzice trápeny optikou – čočky, zrcadla, zobrazení… a … zatmění všeho druhu.

Jazgym na Mezinárodní vesmírné stanici

21. 11. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se našim studentům Antonínu Marenovi a Benediktu Kovalskému pod vedením vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecové, Ph. D., podařilo úspěšně zapojit do mezinárodní soutěže ASTRO PI MISSION SPACE LAB.

Cílíme na Mezinárodní vesmírnou stanici

2. 8. 2022

Ve školním roce 2021/2022 studenti našeho gymnázia splnili svou misi v mezinárodní soutěži ASTRO PI MISSION ZERO.

Projekt do fyziky: The Solar System

22. 6. 2022

Fyzika v dnešní době využívá nástroje modelování k řešení fyzikálních problémů nejen na Zemi, ale i ve vesmíru. Projekt naší studentky Michaely Imrýškové propojuje znalosti o sluneční soustavě a modelování.

Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie D

16. 6. 2022

Ve školním roce 2021/2022 se do řešení fyzikální olympiády kategorie D zapojil také náš student Daniel Ondryáš. „Příprava na fyzikální olympiádu probíhala každý týden od ledna do dubna a Daniel prokázal zodpovědnost, nadšení a talent při řešení fyzikálních úloh,“ uvedla jeho vyučující fyziky RNDr. Libuše Švecová, Ph.D.