Mladí němčináři v čilé diskuzi? Samozřejmě auf Deutsch

28. 3. 2022

Minulou středu se u nás na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida konalo školní kolo celorepublikové soutěže v německém jazyce „Jugend debattiert“. Jedná se o soutěž, ve které žáci diskutují o schválení, či neschválení potenciálního řešení daného kontroverzního tématu.

Do akce se zapojilo osm žáků, kteří si nejprve losovali jednotlivé pozice a následně se rozdělili do dvou samostatných skupin po čtyřech. Los také předem určil, zda jsou pro schválení daného námětu, či nikoli. Tentokráte se soutěžilo na téma „Sollen die Smartphones und iPhones an den tschechischen Gymnasien generell verboten werden?“ – volně přeloženo: Měly by být na českých gymnáziích úplně zakázány chytré telefony a iPhony? Debata byla velmi živá a porotě, kterou tvořili žáci tříd 4. C a 4. A, určitě nikdo nezáviděl, že má v popisu práce vybrat ty nejlepší.

Při čekání na finální verdikt působili soutěžící opravdu vyčerpaně a bylo zřejmé, že potřebují své emoce uvolnit. Někdo k tomu využil Rubikovu kostku, jiný se ponořil do matematických příkladů, někteří své emoce skrývali, jiní se nahlas vzájemně dělili o svoje dojmy. Opravdu napjatá atmosféra.

Krátce po třetí hodině odpoledne vystoupila porota s výsledky. A kdo že si vedl nejlépe? Dále postupují Pavla Bergerová, Tomáš Dámek a Vanesa Nechalová (řazeno abecedně). Gratulujeme a věříme, že budou naše jazykové gymnázium hrdě reprezentovat i v dalších kolech soutěže!

Beata Pustková

Související články


« zpět