L’engagement

25. 6. 2018

Třináct studentů se dne 30. 5. 2018 v pražském Francouzském institutu zúčastnilo setkání v rámci soutěže hlasitého čtení, jehož tématem bylo l’engagement (zapojení, začlenění se).

Výherkyně školního kola čtení nahlas Jana Burdová z 5.E absolvovala tvůrčí dílnu s francouzským hercem Éricem Cénatem, který se stal jejím mentorem po dobu tří hodin, kdy spolu s dalšími pilně pracovali na interpretaci básně vylosované v úvodu.

Eliška Stašová a Kateřina Kučerová z 3.E měly tu čest účastnit se druhé tvůrčí dílny pod vedením české frankofilní lektorky Renaty Šagátové. V průběhu tří hodin se učily pracovat se svým hlasem a ke konci si připravily krátkou scénku připomínající události osudového roku 1968.

V 15 hodin začalo jít do tuhého. Jana skvěle zvládla interpretaci „nové“ básně, a to „Familiale“ od Jaquese Préverta, a Katka s Eliškou nakonec překonaly trému a úspěšně zdolaly nástrahy svého malého divadelního představení.

Studentky si celý den náramně užily, daly si skvělé tartaletky k obědu, spolu s ostatními zvládly prohlídku institutu a přes velkou únavu, kterou jim přineslo brzké vstávání na vlak, zvládly kontakt s lidmi napříč celou republikou, přednes básně, kterou předtím neznaly, a vytvoření scénky, kterou dokázaly zaujmout.

To by šlo, ne?

Kateřina Kučerová, 3.E

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka