Kvalifikace do celostátního kola soutěže Jugend debattiert

22. 4. 2022

Žáci Jazykového gymnázia Pavla Tigrida se nebojí předvést své jazykové schopnosti a důkazem toho je i nedávný úspěch našich německých hvězd v soutěži Jugend debattiert. Vanesa Nechalová a Pavla Bergerová měly společně s dalšími soutěžícími ze čtyř různých českých škol za úkol vést debatu v německém jazyce na předem zvolené téma. S tímto náročným úkolem si obě nadané germanistky hravě poradily a na téma, zda by měla školní inspekce uveřejnit žebříček škol, podávaly skvělé argumenty a zajistily si tak postup do dalšího kola.

Debaty proběhly v online prostředí dne 19.4.2022 celkem dvě, pokaždé s rozdílnými soutěžícími, přičemž losování rozhodlo, že obě naše studentky se potkají ve stejné debatě, a to dokonce proti sobě. Vanesa zastávala pozice Pro 1 a jejím úkolem bylo přesvědčit ostatní o postoji, že by školní inspekce zmíněný žebříček měla zavést. Pavla musela na druhou stranu tento postoj vyvrátit a přesvědčit protistranu o opaku. Zároveň nesmíme opomenout fakt, že jsme po celou dobu neuslyšeli jediné neněmecké slovo.

Na skupinu čtyř debatujících dohlížela porota, která následně na konci celého klání poskytla všem soutěžícím detailní zpětnou vazbu. Naše gymnázium se této soutěže účastní pravidelně a ani letos se nevyskytly žádné problémy, které by narušily plynulý průběh soutěže. Oběma studentkám gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších kol!

Tomáš Dámek

Související články


« zpět