Klasický tanec jako součást tělesné výchovy?

26. 4. 2021

Že by se v českém školství chystala další změna? Zatím ještě ne. Ale už minulou středu (21. dubna) se o tomto tématu horlivě diskutovalo mezi účastníky regionálního kola soutěže „Jugend debattiert international“. A naši studenti byli u toho.

Lucie Hurníková a Tomáš Dámek zkřížili ve dvou debatách argumenty se svými vrstevníky z Gymnázia Čajkovského v Olomouci a z Mendelova gymnázia v Opavě. A jak tento moravsko-slezský souboj dopadl?

Před porotou vedenou Tanjou Besche z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně stál nelehký úkol: vybrat tři nejpřesvědčivější diskutéry a vyslat je do celostátního semifinále, které se uskuteční už 7. května. K naší velké radosti postoupila i „naše“ Lucie Hurníková a potvrdila tak, že němčina má na JGPT vysokou úroveň.

Obě témata semifinálových debat – „Má být distanční vyučování pevně zavedeno do školních plánů?“ a „Má být zavedena daň na maso v závislosti na jejich uhlíkové stopě?“ – nahánějí hrůzu. Ať už se jedna, či druhá vize jednou naplní, nebo obě upadnou v zapomnění, přejeme Lucii mnoho trpělivosti při přípravě a v samotné soutěži pevné nervy a bystrou mysl!

Zuzana Batková

Související články


« zpět