Kdo je nejlépe anglicky mluvící dívkou České republiky?

16. 6. 2015

Ústředního kola soutěže se za Moravskoslezský kraj zúčastnily dvě studentky našeho gymnázia. Finále proběhlo 19. května 2015 v Praze a mělo stejný program jako nižší kola včetně kola školního.

Letošní písemná část obsahovala náročný poslech, během kterého všichni soutěžící bezpochyby poznali, že tématem tohoto ročníku je věda. Všechny úkoly ve dvou poslechových cvičeních a jednom čtení měly totiž s vědou něco společného. Práce trvala kolem třiceti minut a byla založena na oblíbených tématech všech dívek, zvláště dívek studujících na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigrida: kvantové teorii nebo gravitaci.

Poté přišla na řadu část konverzační. Ta trvala přibližně deset minut a samozřejmě se týkala stejného tématu. Na úvod dostali soutěžící za úkol říct několik vět o sobě, poté následovaly všetečné otázky týkající se vědy. Tři porotkyně přísně hodnotily, jestli soutěžící poznají nejrůznější vyobrazené vynálezy a jak o nich umí hovořit, a jestli umí interpretovat citáty úspěšných lidí jako Steve Jobs a Albert Einstein.

Po ukončení soutěže se všichni soutěžící přesunuli do Amerického centra, kde proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. V kategorii III. A se na prvním a druhém místě umístili chlapci, 3. místo si však vybojovala naše studentka Jolanta Siwek ze třídy 3. A. Je tedy nejlépe anglicky mluvící dívkou v České republice! Dalším naším želízkem v ohni byla Victoria Tichá z 3. E, která se umístila na skvělém 7. místě v kategorii III. B. Rovněž tedy patří mezi nejlepší anglicky mluvící studenty v České republice.

V tomto roce byla konkurence opravdu silná a i přes velká očekávání jsou obě naše studentky se svým výsledkem nadmíru spokojeny. Sekce anglického jazyka také.

Gratulujeme!

Autorky textu: Jolanta Siwek, Victoria Tichá, Mgr. Simona Brothánková

Související články


« zpět