Štítek: angličtina

Námořní výprava do Skotska 2023

9. 10. 2023

Začátek nového školního roku si letos studenti Jazykového gymnázia Pavla Tigrida zpestřili hned dvěma studijními vzdělávacími zájezdy do Velké Británie. V prvním zářijovém týdnu vyjeli třetáci do Anglie a poslední týden v září vyrazilo čtyřicet pět zdatných cestovatelů na námořní výpravu do Skotska.

Zájezd do Anglie 2023

5. 10. 2023

Studijní vzdělávací zájezd na Britské ostrovy se v kalendáři akcí připravovaných předmětovou sekcí anglického jazyka našeho gymnázia objevuje každoročně. Letos však zájem o tento výjezd předčil veškerá očekávání, a proto jsme vyslyšeli prosby žáků a jejich rodičů a připravili zájezdy do Británie hned dva.

Christmas photo scavenger hunt

1. 12. 2022

This Christmas will be special in many ways! Get in the Christmas mood with the Christmas Photo Scavenger Hunt. Grab your friends, your phones and start completing the tasks.

Mental Health and Personal Growth

24. 10. 2022

Chceš se cítit dobře, zvládat stres a každodenní výzvy? Rezervuj si své místo ještě dnes.

Klenoty Anglie

20. 9. 2022

Naše jazykové gymnázium navázalo na letitou tradici pořádání školních vzdělávacích zájezdů do Velké Británie a po vynucené dvouleté pauze se na konci měsíce června opět vydalo do Anglie.

V angličtině mezi nejlepšími v okrese

1. 4. 2022

Parádní výkon podala dne 15. 3. 2022 v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce Viktorie Hromadová z 2. E. V silné konkurenci dalších motivovaných žáků ostravských nižších gymnázií se s poslechem i ústním projevem před porotou poprala jako správná T(y/i)gřice a vybojovala krásné 2. místo.

Simona Navaříková žije svůj americký sen

22. 10. 2021

Žákyně Simča Navaříková uspěla ve výběrovém řízení Fulbrightovy komise a od letošního září studuje na americké střední škole ve městě Howell, stát Michigan. Opustila tak na rok naše lavice a využívá všech možností, které jí plné stipendium nabízí.

11/9… Nezapomeneme

22. 9. 2021

V pondělí 13. 9. se v kulturně-jazykovém centru American Corner v Knihovně města Ostravy konala online beseda s newyorským hasičem, který se účastnil před dvaceti lety 11. září záchranných prací přímo u Světového obchodního centra. Besedy se zúčastnili žáci tříd 3. A a 2. B. Měli možnost nejen vyslechnout zážitky hasiče Jamese „Jima“ Manahana, ale také mu klást dotazy.

O brexitu s Erikou Kadlčíkovou

19. 4. 2021

Zajímá vás, jak brexit změnil život ve Velké Británii? Jak prožívali přípravy na odchod sami Britové? Jak pociťují jeho dopady? Jak se změnily podmínky studia na britských univerzitách pro zahraniční studenty? O tom všem se debatovalo francouzsky v jedné z únorových hodin zeměpisu v 5. E.

Návštěva knihovny

11. 12. 2019

V listopadu jsme se v rámci projektového dne zúčastnili návštěvy Knihovny města Ostravy. Naše prohlídka začala v oddělení dětí a mládeže, kde jsme si vyslechli přednášku o spoustě zajímavých knížek, např. o novém vydání Deníku Anny Frankové. Poté prohlídka pokračovala v Britském centru a v nedávno otevřeném „American corner“.