Jarní koncert pro UNICEF

10. 4. 2019

Poslední doladění nástrojů, finální úpravy dekorací, závěrečná zkouška mikrofonů. Vše je připraveno, může se začít… Středa 20. března 2019 – den, kdy se po celé České republice rozezněly hlasy stovek zpěváků, kteří se rozhodli zúčastnit charitativní akce na podporu humanitární organizace UNICEF. Do série jarních koncertů se dohromady zapojilo 184 pěveckých sborů.

Ostravské vystoupení, jehož se zúčastnila i naše škola, vypuklo v pět hodin odpoledne v třebovickém Altánu. Plánování se ujaly především paní profesorky Švidrnochová a Mikulenková a díky nim došlo k zajímavému propojení mezi Jazykovým gymnáziem Pavla Tigrida a vokálním ansámblem Notabene. Celý večer otevřeli studenti gymnázia, kteří si připravili buď rozmanitá skupinová vystoupení, nebo se představili jako sólisté. Zazněla různá zpracování písní moderní hudby stejně jako klasické skladby pro klavír, housle, akordeon nebo třeba saxofony. Koncertu se zúčastnily třídy 1. A, 1. B, 1. C, 1. E, 2. A, 2. B, 2. E, 4. E, 5. E a 6. E. Závěrečná třetina charitativní akce patřila ženskému pěveckému sboru Notabene.

Všechna vystoupení se nesla ve velmi příjemné atmosféře, kterou pomohli navodit jak diváci svým povzbuzováním, tak moderátoři z řad studentů JGPT Jakub Martinek a Aneta Königová. V samotném závěru večera byla vyhlášena i finální částka, která byla na místě vybrána a posléze odeslána na účet organizace UNICEF – činila 4 300 Kč.

Podle ohlasů diváků, ale i samotných účastníků se koncert vydařil. Nám studentům bylo ctí se ho zúčastnit, a pomoci tak čerstvě narozeným dětem v zemích s minimální dostupností zdravotní péče.

Radka Řehulková, 2. A

Související články


« zpět