Havaj o pátku třináctého

3. 6. 2016

Nešťastné datum okořeněné souborem přednášek o místu, kde žijí nejšťastnější lidé světa: tak probíhal 13. květen 2016 na našem gymnáziu, kam – už podruhé, ale ve velkém stylu vlastně poprvé – zavítal Josh Nelson, člen Křesťanské akademie mladých a nadšený propagátor havajské kultury v České republice.

Sympatický dvacátník, který vystudoval Moodyho biblický ústav v Chicagu, už nějakou dobu žije v tuzemsku, kde se věnuje osvětové a sbormistrovské činnosti. Ač tedy kantořina není hlavní náplní jeho práce, náročnou pedagogickou dávku pěti po sobě jdoucích hodin, kterou jsme mu uchystali do rozvrhu, zvládl s bravurou ostříleného učitelského matadora. Žáci měli příležitost vyslechnout si klady i zápory dnešní Havaje, dostat hlad při pohledu na chicagskou „hlubokotěstou“ pizzu (deep-dish pizza), projevit svůj úsudek v aprílové obdobě známé hry Věřte – nevěřte, či se od svých spolužáků dozvědět, co ještě nikdy v životě nedělali. Po úvodních rozpacích se studenti přestali ostýchat a každá třída si návštěvu užila dle svého naturelu.

Aby i naše země přispěla svou troškou k hostovým zhýčkaným chuťovým buňkám, věnovala mu anglická sekce jahodovou Studentskou pečeť a zlatavý mok z plzeňského Prazdroje. A protože čas v hodinách utíkal jako voda a povídání nezřídka končilo vprostřed myšlenky, máme o důvod více pozvat výmluvného Havajce na naši školu znovu.

Michal Místecký

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka