Zájezd do Británie

6. 10. 2015

Studijně vzdělávací zájezdy do Velké Británie konané začátkem září se staly na naší škole již tradicí a naši studenti možnosti prohloubit si své jazykové dovednosti a znalosti reálií této země rádi využívají. Ani letos tomu nebylo jinak, a proto se 41 studentů naší školy dne 12. 9. 2015 vydalo na týdenní pobyt, jehož hlavním cílem bylo prozkoumat zemi červeného draka, čili Wales. Navštívili jsme řadu zajímavých, historicky významných míst, která si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Okouzlilo nás pobřeží jižního i severního Walesu, zjistili jsme, že díky hornictví máme s Welšany mnohé společného, navázali jsme nová přátelství, procvičili angličtinu, ale naučili se i pár slov z welštiny, keltského jazyka, na který jsou lidé ve Walesu velice hrdi. Samozřejmě jsme navštívili také řadu míst v Anglii a celý den strávený v hlavním městě Spojeného království, v Londýně, byl příjemným zakončením naší poznávací cesty.

Mgr. Karin Broukalová

1. den pobytu – Brighton

Procházkou po pobřeží a mole Brighton Pier jsme započali návštěvu Brightonu. Pokračovali jsme návštěvou exotického královského paláce Royal Pavilion – sídla krále Jiřího IV., nazývaného „Bílý slon Anglie“. Následovala návštěva Sea Life Centre – podmořského akvária, procházka historickým centrem „The Lanes“, drobné nákupy, odjezd do Cardiffu, a po dlouhé cestě konečně setkání s hostitelskými rodinami.

2. den pobytu – Cardiff

Program tohoto dne zahrnoval prohlídku hlavního města Walesu Cardiffu. Procházkou historickou částí města s viktoriánskými ulicemi a zahradami jsme došli k hradu Cardiff Castle, význačné stavbě zahrnující prvky mnoha historických slohů, který jsme si detailně prohlédli. Mnozí pak využili nabídky navštívit fotbalový stadion Millennium Stadium. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do zátoky Cardiff Bay a návštívili National Assembly for Wales – Welšské národní sněmovny. Později odpoledne jsme za typicky britského počasí navštívili skanzen, Museum of Welsh Life, kde jsme se alespoň trošku zahřáli v některých z původních dělnických domů či zemědělských obydlí.

3. den pobytu – Rhossili Bay, Chester

Dopoledne jsme navštívili poloostrov Gower, jež je přírodní rezervací s křídovými útesy a nádhernými plážemi. Prošli jsme se v zátoce Rhossili Bay, viděli krásné, dlouhé písčité pláže, možnost koupání jsme vzhledem k počasí nevyužili. Poté jsme zamířili na sever, zastavili jsme se v Chesteru, viděli jsme krásné hrázděné domy (Chester Rows – poprvé vybudovány v 13. a 14. století), katedrálu s přilehlými městskými hradbami. V podvečer jsme dorazili do přímořského městečka Colwyn Bay, v severní části Walesu, a ubytovali se v rodinách.

4. den pobytu – Anglesey, Caernarfon, Portmeirion

V tento den jsme podnikli výlet podél severního pobřeží Walesu, na ostrov Anglesey. Krátce jsme zastavili ve vesničce „Llanfair“, pyšnící se nejdelším názvem na světě, a odjeli do Ellin’s Tower. V této přírodní rezervaci s koloniemi mořského ptactva jsme se vydali na procházku malebným ostrůvkem South Stack s krásným historickým majákem. Odpoledne jsme navštívili hrad Caernarfon, místo korunovace prince Charlese princem waleským. Poté návštěva Portmeirionu, městečka ve stylu italské renesance, dále jsme si dopřáli krátkou zastávku v přímořském letovisku Llandudno, prošli se tam po promenádě, a večer hurá opět do rodin.

5. den pobytu – Londýn

Shlédli jsme nejznámější místa této metropole – Houses of Parliament, Big Ben, Westminster Abbey, Downing Street, Trafalgar Square, Buckingham Palace, atd. Udělali jsme si piknik v St. James’s Parku, mnozí také poseděli v Covent Garden, či navštívili mekku malířství National Gallery. Největším zážitkem však byla projížďka na London Eye, či návštěva slavné Oxford Street.

Související články


« zpět