Úspěšné působení futsalistů

19. 1. 2024

Během tohoto školního roku se futsalový tým Jazykového gymnázia Pavla Tigrida ukázal v solidním světle ve dvou souběžně probíhajících středoškolských soutěžích. V obou případech se chlapcům podařilo postoupit ve velké konkurenci do vyšších kol. V soutěži, kde měřili síly s ostravskými středními školami, nejdříve zvítězili v prestižním turnaji na půdě hladnovského gymnázia nad všemi ostravskými gymnázii. Tento den si jistě budou všichni přítomní pamatovat díky momentům jako byl rozhodující gól zaskakujícího gólmana Tomáše Wozniaka do šibenice z poloviny hřiště nebo neskutečný finálový obrat proti našlapanému týmu Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových. V postupovém kole nám i díky špetce té sportovní smůly bohužel uteklo krajské finále, byli jsme však velmi blízko.

V druhé soutěži, pořádané Fotbalovou asociací ČR, jsme prokázali zkušenosti z minulého ročníku a dostali se přesvědčivě přes dvě kvalifikační kola v Kopřivnici do kola třetího, které se konalo na začátku tohoto roku v Karviné. Zde i přes dvě vítězství vystavilo stopku dalšímu působení našich Tygrů Gymnázium Hlučín. Na konečné bilanci tohoto školního roku 11 vítězství, 1 remízy a 3 proher se podíleli tito naši žáci:

Samuel Čech (4.A), František Vyroubal, Jakub Sedláček (4. B), Jan Hrabec (6. E), Jonáš Kopřiva, Marek Fukan (3. B), Patrik Pončík (3. C), Filip Uhl (2. B), Josef Ulrich (4. E), David Kolibač, Jan Vidlář (3. E), Matěj Huspenina (1. A), Tomáš Wozniak, Kryštof Kostecký (1. B)

Související články


« zpět