Studentky z 1. E si zasoutěžily v České televizi

5. 4. 2021

Vesmírné zdar. Jsem Kapitán Tečka, vizionář a zdroj geniálních myšlenek. Tou nejzdařilejší je idea, že prvním člověkem na Marsu bude Čech. Tuto misi připraví nejlepší science centra a řízením je pověřen vítěz speciálního testu… Ducháček…“ Tato slova uvádějí pořad České televize Už tam budem?, do kterého jsme my holky z 1. E skočily přímo po hlavě.

Ale pěkně od začátku. Všechno odstartovalo v hodině, kdy nám naše paní učitelka třídní nabídla účast ve vědomostní soutěži České televize. A tak se 23. března vydalo pět vystresovaných soutěžících slečen, jedna náhradnice a paní učitelka do Dolní oblasti Vítkovic. Na místě jsme se seznámily s našimi soupeři z 1st International School of Ostrava – dvěma dívkami a třemi chlapci, někteří byli dokonce deváťáci.

Vešly jsme do obrovské budovy U6, v níž sídlí Malý svět techniky. Hned nás zavedli do místnosti, kde jsme si měly odložit věci a připravit se. Následovalo povinné stresující testování na Covid. Tým tvořený mladými zdravotníky si počínal profesionálně, což nás trochu uklidnilo. Naštěstí jsme byly všechny negativní. Já jako kapitánka týmu jsem se snažila být zároveň negativní i pozitivní. Během chvilky k nám přiběhla usměvavá paní a vysvětlila, jak to během soutěže chodí. U maskérky jsme si nechaly udělat účesy, nalíčily se a nakonec nám milý pan zvukař připevnil mikrofon.

Nejprve jsme se vydaly nahrát úvod do Velkého světa techniky a pak už začalo samotné natáčení. Postupně z nás vyprchával stres a naplno jsme se ponořily do soutěžení. Opravdu jsme si to užívaly, i když jsme chvílemi musely mrznout ve sklepení. Po obědě natáčení pokračovalo.

Nebudu prozrazovat podrobnosti, ale pokud jste zvědaví, jak to celé dopadlo, můžete se na nás kouknout 23. dubna na Déčku, nebo brzy poté na webu České televize. Jen se nám prosím moc nesmějte!

Celou akci jsme si ohromně užily. Musíme přiznat, že se nám po všech lidech a celkově po natáčení a soutěži opravdu stýská, a doufáme, že budeme mít možnost si to někdy zopakovat.

Tým 1. E: kapitánka Lucie Ruferová Alžběta Jandačková, Alžběta Oravová, Anička Lipinová, Katrin Natalie Tschaba s podporou Beáty Čabanové a paní profesorky Sylvy Švidrnochové

Lucie Ruferová

Související články


« zpět