Simulace jednání zastupitelstva

3. 5. 2018

Dne 10. 4. 2018 jsem se s několika dalšími studenty našeho gymnázia zúčastnil simulace jednání zastupitelstva Moravskoslezského kraje v budově Krajského úřadu v Ostravě. Tuto akci pořádala organizace Mladí demokraté.

Nejprve jsme měli možnost vyslechnout přednášku náměstka hejtmana kraje a diskutovat s ním o situaci v oblasti školství v Moravskoslezském kraji a v České republice. Krátce po přednášce jsme dostali jmenovky a rozdělili se do „politických stran“. Mezi návrhy, které jsme měli za úkol projednat, byla například stavba nové budovy vědecké knihovny v Ostravě nebo návrh na odkoupení ostravských hutí od společnosti ArcelorMittal.

I když některé návrhy působily jako „přitažené za vlasy“, byla to velmi zajímavá zkušenost a taktéž výhry pro ty, kdo prokázali dobré řečnické schopnosti, stály za to (cesta do Štrasburku nebo Bruselu). Už se těším do Štrasburku a všem, kdo mají alespoň trochu zájem o politiku nebo dění v kraji, rozhodně doporučuji podobnou akci vyzkoušet.

Petr Foniok, 2.B

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka