Sedm dní ve Štrasburku

19. 1. 2019

Dne 24. listopadu 2018 se dvanáct vybraných studentů našeho gymnázia sešlo na parkovišti u VŠB s jediným cílem, úspěšně dojet do krásného města na hranicích Francie a Německa – Štrasburku.
Po devíti hodinách proseděných v autobuse našich dvanáct statečných a jejich neohrožená profesorka Anne-Christine Trochut-Průša konečně dojeli na místo určení a štrasburské dobrodružství mohlo naplno začít.

Naše první kroky vedly samozřejmě na vánoční trhy, jednu z nejdůležitějších zimních atrakcí Štrasburku, protože ten je, jak známo, hlavním městem Vánoc. Atmosféra byla okouzlující, slunce svítilo… Před naší elitní dvanáctkou ale stále čekalo rozdělení do hostitelských rodin. Ovšem ani to nedopadlo jinak než na výbornou – rodina choreografa, ředitelky školy, překladatelky… to zní dobře, ne? Teď už jsme byli všichni klidnější a zábava mohla doopravdy začít.

Během celého týdne jsme navštívili Lieu D’Europe, štrasburský Evropský parlament, Historické muzeum, nasedli na Batoramu, loďku, která nás provedla prosvětleným nočním Štrasburkem a zažili komentovanou prohlídku staré části města. Nechyběla dokonce ani hra o poklad za poznáním Štrasburku. Samozřejmě jsme se také celý týden poctivě učili v Allianci, abychom ještě více prohloubili naši znalost francouzštiny.

Nebyl by to článek o pobytu ve Francii, kdyby alespoň zčásti nebylo zmíněno jídlo. Po celý týden jsme obědvali v univerzitních jídelnách a večer jsme zkoušeli trochu té „typické“ alsaské kuchyně. Všechno bylo výborné, speciality připraveny na jedničku a ten sýr…

V sobotu 1. prosince ráno už jsme zase seděli v autobuse a všichni do jednoho jsme se shodli, že to byl ten nejkrásnější výjezd do zahraničí. Jako parta jsme si skvěle sedli, takže úkol poznat nové lidi a spřátelit se jsme splnili, stejně tak jako poznat Francii a rozmluvit se. Zkrátka, chceme jet zas!

Kateřina Kučerová, 4.E

Související články


« zpět