Předvánoční Bretaňský večer v Centru PANT

10. 1. 2020

V sobotu 14. 12. 2019 uspořádala sekce jazyka francouzského ve spolupráci s Centrem PANT Bretaňský večer.

Na tomto večeru představili širší veřejnosti studenti tří ostravských gymnázií (JGPT, Gymnázium Ostrava-Hrabůvka a Matiční gymnázium) své zkušenosti z letních pracovních stáží a pobytů ve francouzském kraji Bretaň. Pozvání na tuto akci přijali i jejich učitelé francouzštiny, rodiče a přátelé. Předvánoční večer se nesl v příjemné atmosféře, dotvářené ochutnávkou pravých bretaňských palačinek a nápojů z ibišku (bissap) a ze zázvoru, připravených studenty podle receptury z africké země Burkina Fasso.

Pracovní stáže v oblasti turismu ve Francii zorganizovalo pro studenty francouzštiny naše gymnázium už po páté. Velký dík patří i Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje, který konání pracovních stáží oficiálně podpořil a poskytl všem zúčastněným finanční příspěvek na dopravu.

Bretaňskému večeru předcházel Bretaňský den, který se konal již na podzim na půdě našeho gymnázia za přítomnosti vzácných hostí, pana Guy-Armela Le Blanca, organizátora stáží ve Francii, a paní Lucie Ševčíkové z oddělení mezinárodních vztahů KÚ Moravskoslezského kraje. https://www.msk.cz/cz/verejnost/staze-v-bretani-jsou-skvelou-zkusenosti-135910/

Mgr. Dana Gracová

Související články


« zpět