Přednáška o studiu na Sciences Po ve Francii

17. 2. 2019

Už se pomalu stává tradicí, že v lednu mezi nás zavítá pan Lukáš Macek, ředitel evropského kampusu pro střední a východní Evropu francouzské vysoké školy Sciences Po Paris v Dijonu, aby nám představil průběh školního roku a podmínky pro přijetí na tuto prestižní školu.

Výhodou studia na Sciences Po je, že se studenti v jeho průběhu pohybují v mezinárodním prostředí. Nejen oni, ale i profesoři totiž pocházejí z různých zemí. Díky této různorodosti získávají širší pohled na světovou problematiku. Na začátku studia si studenti mohou vybrat z několika kampusů zaměřených na jednotlivé kontinenty. První dva roky stráví ve zvoleném kampusu a ve třetím ročníku absolvují povinnou stáž v zahraničí. Během magisterského studia si již vyberou konkrétní obor, na který se specializují. Součástí programu je také osobní praxe v podobě vlastního výzkumu.

Na závěr pan ředitel pohovořil i o aktuální politické situaci ve Francii a připomněl tři naše bývalé žáky, kteří studium na Sciences Po v Dijonu již úspěšně absolvovali.

Anne-Christine Trochut

Související články


« zpět


Distanční výuka

COVID-rozvrh hodin tříd (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 1.E (PDF)
COVID-rozvrh hodin třídy 2.E (PDF)

Z důvodu nulového zájmu ze strany žáků je pozastaven dovoz a odběr obědů. Po opětovném zavedení prezenční výuky bude provoz jídelny obnoven

Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.

nová školní vlajka