Přednáška o studiu na Sciences Po ve Francii

17. 2. 2019

Už se pomalu stává tradicí, že v lednu mezi nás zavítá pan Lukáš Macek, ředitel evropského kampusu pro střední a východní Evropu francouzské vysoké školy Sciences Po Paris v Dijonu, aby nám představil průběh školního roku a podmínky pro přijetí na tuto prestižní školu.

Výhodou studia na Sciences Po je, že se studenti v jeho průběhu pohybují v mezinárodním prostředí. Nejen oni, ale i profesoři totiž pocházejí z různých zemí. Díky této různorodosti získávají širší pohled na světovou problematiku. Na začátku studia si studenti mohou vybrat z několika kampusů zaměřených na jednotlivé kontinenty. První dva roky stráví ve zvoleném kampusu a ve třetím ročníku absolvují povinnou stáž v zahraničí. Během magisterského studia si již vyberou konkrétní obor, na který se specializují. Součástí programu je také osobní praxe v podobě vlastního výzkumu.

Na závěr pan ředitel pohovořil i o aktuální politické situaci ve Francii a připomněl tři naše bývalé žáky, kteří studium na Sciences Po v Dijonu již úspěšně absolvovali.

Anne-Christine Trochut

Související články


« zpět


Obědy opět k dispozici

ODKDY – od pondělí 12. 4. 2021 v pracovních dnech
HODINA VÝDEJE – 11.00–11.40 hod.
KDE – vchod z ulice Španielova 914/1, Ostrava-Poruba
JAK – do vlastních nosičů a po předchozí online objednávce v aplikaci Jídelna


Přípravné kurzy

Informace o přípravných kurzech pro žáky 7. a 9. tříd.


Pavlínin CatALOG