Německý workshop pro studenty středních škol

15. 12. 2017

Stalo se již tradicí, že se naši studenti pravidelně účastní workshopů katedry germanistiky na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Ani letos tomu nebylo jinak a dne 5. 12. 2017 se vydala početná skupina němčinářů z různých tříd druhého ročníku do centra Ostravy, aby si rozšířili své jazykové dovednosti.

Setkání se studenty bylo zahájeno prvním vstupem, věnovaným 500. výročí od doby, kdy bylo Martinem Lutherem zveřejněno 95 tezí na kostelních vratech ve Wittenbergu. Jak dalekosáhlé následky pro evropský vývoj tento počin měl, se dozvěděli studenti formou mnoha zajímavých aktivit, během kterých si procvičili a zároveň obohatili slovní zásobu a znalosti německých reálií.

Po krátké pauze následoval druhý vstup workshopů pod názvem „Na počátku bylo slovo…“. Hravou formou se studenti v několika úlohách přesvědčili o tom, jak důležitou funkci zastává „slovo“ v různých kontextech a jak je nutné s ním opatrně nakládat.

Závěrečná část byla věnována seznámení s prostory Filozofické fakulty OU, na jejíchž chodbách žáci potkali mnoho bývalých absolventů našeho gymnázia, nyní studentů různých cizích jazyků.

Věřím, že dopoledne s německými workshopy bylo přínosné a podpořilo u gymnazistů chuť ke studiu německého jazyka, jehož význam je v evropském prostoru neoddiskutovatelný.

Mgr. Martin Oborný

Související články


« zpět