Nejsme lhostejní!

16. 12. 2019

Učíme se orientovat se ve světě, učíme se být aktivní a také třeba pomáháme…

Studenti se zapojují do řady soutěží, seminářů, aktivit, workshopů. Především ale také sami řadu věcí vymýšlejí a organizují. Ne o všech akcích se píše, ne všechny studentské aktivity jsou zveřejňovány. Možná ještě teď, právě na sklonku roku, kdy můžeme maličko bilancovat, stojí za zmínku některé z aktivit, při kterých se projeví, že nejsme lhostejní, naopak může se projevit naše vstřícnost a solidarita.

Také letos v papučích, také letos pomáháme…

Na začátku října jsme se opět po roce ve škole sešli v domácích papučích. Víme ovšem dobře, že o papuče samotné vlastně nešlo. Byly symbolem, který měl připomínat domov. A o to právě jde. O to, že existují situace, kdy v těžkých chvílích života – a to i v těch nejtěžších, kdy jsou dny života sečteny –  lidé nechtějí být sami. Chtějí být se svými blízkými a chtějí být doma. Pro takové těžké situace je tu pomoc hospiců. Právě dnem v papučích jsme si chtěli připomenout, jak důležité je, že hospice fungují a pomáhají, když už nic a nikdo pomoci nemůže… Záměrem žáků, učitelů i dalších zaměstnanců naší školy bylo finančně podpořit mobilní hospic Ondrášek. To se nám také podařilo. Během papučového dne jsme shromáždili částku 4 700 Kč. Máme radost, že je to dokonce ještě o něco více než vloni. Všem, kteří přispěli, patří velký dík. Nejpozději za rok se zase sejdeme v papučích pro dobrou věc.

Nejen lidem

V prosinci proběhla tiše a jakoby nenápadně také sbírka nepotřebných dek, psích pelíšků, granulí a dalších psích potřeb. Slyšeli jsme na výzvu naší bývalé studentky B. Medelské, která nás požádala o pomoc pro psí útulek. Koneckonců pomáhat můžeme, a můžete všichni, i nadále… Děkujeme :-).
https://www.facebook.com/PsiUtulekDetmarovice/

Mgr. Jana Tomalová

Související články


« zpět