Navštívil nás francouzský velvyslanec

19. 1. 2019

V pondělí 15. ledna 2019 jsme byli na naší škole poctěni návštěvou velvyslance Francie pana Rolanda Galarague. Účelem návštěvy pana velvyslance bylo slavnostní odhalení desky na budově školy, která dokládá, že naše gymnázium je držitelem pečeti kvality výuky francouzského jazyka LabelFrancÉducation.

Pan velvyslanec zavítal na naši školu v dopoledních hodinách. Nejprve byl přijat ředitelkou školy Ing. Monikou Kocháňovou, která mu představila členy sekce jazyka francouzského. Po krátkém setkání v ředitelně školy již pana velvyslance netrpělivě očekávali studenti evropské sekce, v níž je francouzština vyučována jako 1. cizí jazyk. Na přání pana velvyslance jej žáci seznámili s osobností a životem Pavla Tigrida, samozřejmě ve francouzštině. Následovala krátká beseda, během které měli studenti možnost s panem velvyslancem pohovořit.

V závěru návštěvy pana velvyslance po krátkých projevech paní ředitelky a pana velvyslance, který zdůraznil, že doposud jen 5 škol v ČR získalo LabelFrancÉducation, byla slavnostně odhalena deska s pečetí kvality na budově gymnázia. Pan velvyslanec ocenil také hru na saxofon v provedení Anny Šamárkové z 2. B a Patrika Čerbáka z 2. A a vystoupení houslistek Moniky Bochenské a Jany Burdové z 6. E.

S pocitem, že jsme prožili výjimečné dopoledne, jsme se s panem velvyslancem rozloučili.

Mgr. Dana Gracová

Související články


« zpět