Nachytají vás rhybáři?

10. 6. 2021

Už malé děti se učí, že se musí rozhlédnout, než vstoupí do vozovky. Při práci s počítačem a při komunikaci v kyberprostoru se ale často chováme, jako by nebezpečí neexistovalo vůbec žádné. V souvislosti s distanční výukou nabyly návyky, jak správně pracovat, aby byl pro nás „internet bezpečný“, na důležitosti více než kdy dříve...

V průběhu podzimu 2020 se proto žáci středních škol mohli zapojit do kurzu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Ti, kteří se zúčastnili, zjistili, co je sociální inženýrství, jak se rhybaří nebo jak se chovat, či naopak nechovat na sociálních sítích. Témata se týkala i kyberšikany, fake news nebo třeba bezpečnosti on-line nákupů. Do projektu se zapojily význačné instituce – jeho partnery byly například Policie České republiky, Ministerstvo vnitra České republiky, společnost Microsoft nebo sdružení CZ.NIC. Záštitu převzalo mimo jiné i Národní centrum kybernetické bezpečnosti.

Kurzu se zúčastnilo více než 200 žáků Jazykového gymnázia Pavla Tigrida, což je 3. nejhojnější účast v rámci základních a středních škol Moravskoslezského kraje. V květnu pak byli z úspěšných absolventů kurzu z řad žáků vylosováni výherci – a kromě znalostí si žačka 2.B odnesla i věcné ceny.

Gratulujeme :-)!

Mgr. Karel Oleksy

Související články


« zpět