Mon 1er concours international de chant en français

24. 5. 2024

Dobrý den! Jmenuji se Amálie Kacířová a nedávno jsem získala třetí místo v mezinárodní soutěži frankofonních písní v Krakově!

Proč jsem se zúčastnila této soutěže?

Hlavně jsem se zúčastnila díky své vášni pro zpěv, chtěla jsem si zazpívat francouzsky a také se podívat do Krakova! Taky jsem velmi ráda reprezentovala Jazykové gymnázium Pavla Tigrida, díky kterému umím tak dobře mluvit francouzsky.

Nabídku, která mi padla do rukou, jsem hned s radostí a nadšením přijala, jelikož se věnuji pravidelně zpěvu, a to i ve francouzštině. Mohla jsem si nejen zazpívat a procvičit francouzštinu, ale také se podívat po centru Krakova a dozvědět se něco o polské kultuře.

Jak probíhala soutěž?

V přihlášce bylo napsáno, že soutěž začíná v 9 hodin, ale fakticky jsme začali až ve 12 hodin.

V mé kategorii do patnácti let se účastnilo asi devět lidí. Byli tam účinkující z Polska, Slovenska, České republiky (já) a Maďarska.

Když jsem zpívala já, byla jsem celkově v klidu. Také jsem se neměla čeho bát, protože jsem byla ráda, že jsem se soutěže aspoň zúčastnila a že jsem to zkusila.  Zazpívala jsem dvě písně „Bruxelles, Je t’aime“ od Angèle, a „Sous le ciel de Paris“ od Édith Piaf. Zpívala jsem dvě písně hned po sobě bez pauzy. Jakmile jsem dozpívala, byla na řadě kategorie do devatenácti let. Po kategorii do devatenácti let nás už čekalo jen vyhlášení.

Byla jsem jediná z této kategorie, která se soutěže účastnila poprvé, takže jsem si upřímně ani nemyslela, že se dostanu na první tři místa. Vyvolávali nás, účastníky kategorie do patnácti let a kategorie do devatenácti let. Vyhlašovala se kategorie do patnácti let a já jsem vůbec nemohla uvěřit svým uším. Amálie Kacířová získala třetí místo? To vážně? Byla jsem radostí bez sebe, když jsem si brala do svých rukou diplom, a nechala se vidět na pódiu. Bylo to super!

Byla jsem na sebe hrdá a vděčná za to, že jsem vlastně měla možnost se účastnit této soutěže.

Jaké byly moje celkové pocity a dojmy?

Naprosto spokojená. Tato soutěž mi dala hodně nových zkušeností, nových rad, nad čím bych se mohla zamyslet příště. Také jsem si prohlédla Krakov, kam bych ani nejela, nebýt té soutěže, a za to chci moc poděkovat. Také bych chtěla poděkovat paní profesorce Trochut, se kterou jsem se připravovala na soutěž, díky které jsem trénovala výslovnost a díky které jsem měla takové možnosti. Moc si Vás, paní profesorko vážím, a doufám, že k Vám budu moct chodit na hodiny zpěvu klidně až do maturity!

Amálie Kacířová, 2.E

Související články


« zpět